Regeneracja paznokci po hybrydzie


Malowanie paznokci lakierem hybrydowym jest coraz popularniejsze. Nic dziwnego, ponieważ taki manicure wytrzymuje na płytce przynajmniej dwa tygodnie, niekiedy nawet trzy. Nie trzeba martwić się odpryskami lakieru, płowieniem koloru i odnawianiem go co dwa, trzy dni, gdyż jest to manicure stały. Niestety, częste zabiegi malowania paznokci lakierem hybrydowym niszczą także ich płytkę. Wymaga ona co kilka miesięcy porządnej regeneracji. W jaki sposób przebiega odnowa płytki paznokcia po hybrydzie? Co warto stosować?

Po mniej więcej trzech, czterech miesiącach regularnego nakładania hybrydy, warto zrobić sobie przynajmniej miesięczną przerwę. Zniszczone paznokcie cechują się dużą łamliwością, ich struktura przypomina kartkę papieru, bardzo szybko się rozwarstwiają. Hybryda nie chce się na nich trzymać. Jest to znak, że należy wykonać porządną regenerację płytek. Co stosować?

Malowanie paznokci odżywką

Podstawową czynnością, jaką trzeba zrobić po tak długim okresie nakładania hybryd, to dać paznokciom odpocząć. Warto pomalować je lakierem odżywczym, tradycyjną odżywką lub też specjalną emulsją, która po prostu wnika w paznokcie. Taka regeneracja powinna potrwać przynajmniej miesiąc, a najlepiej dwa.

Stosowanie olejów

Nie można zapominać o tym, że oleje mają bardzo wiele właściwości odżywczych. Po zdjęciu hybrydy warto regularnie wcierać w dłonie krem z witaminą A oraz E, a także smarować paznokcie oraz okolice palców olejem rycynowym lub też oliwą z oliwek. Oba preparaty bardzo dobrze nawilżają i odżywiają strukturę płytki. Z pewnością takie zabiegi pomogą zregenerować paznokcie po hybrydzie.

Odpowiednia dieta

Choć dla wielu może wydawać się to dziwne, ale oprócz zastosowania wyżej wspomnianych metod, warto także wprowadzić odpowiednią dietę. Dobrze jest spożywać preparaty bogate w cynk, krzem, a także kwasy omega-3. Świetnie działała również spożywanie produktów z dużą zawartością biotyny, witaminy D oraz witamin z grupy B. Konieczne jest zatem wzbogacenie swojej diety w ryby, owoce morza, warzywa oraz owoce. To z pewnością pozwoli dostarczyć bardzo wielu odpowiednich witamin.

Wizyta u specjalisty

Warto pamiętać także, że zjawisko osłabienia płytki przy stosowaniu manicure hybrydowego, niekoniecznie musi być związane z tą metody. Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie nienaturalnie szybko zaczęły się niszczyć, trzeba wykonać odpowiednie badania, ponieważ może to oznaczać, że masz w organizmie niedobory konkretnych witamin. Paznokcie nie powinny łamać się po wykonaniu jednego lub dwóch zabiegów manicure hybrydowego. Konieczna jest zatem wizyta u specjalisty.

Regeneracja paznokci po hybrydzie jest istotnym zabiegiem, który trzeba wykonać po kilku miesiącach regularnego stosowania manicure hybrydowego. Warto wdrożyć kilka zabiegów odnawiający płytkę, świetnie działają oleje nawilżające, na przykład olej rycynowy i oliwa z oliwek. Sprawdza się także malowanie odżywką oraz zastosowanie odpowiedniej diety. Pamiętaj, aby dać swoim paznokciom odpocząć przynajmniej miesiąc lub dwa, przed kolejną wizytą u kosmetyczki.