Przedłużanie rzęs – wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu!


Przedłużanie rzęs jest naprawdę popularnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Przede wszystkim dlatego, że daje on dość dużą swobodę, ponieważ nie trzeba tracić czasu co rano na malowanie rzęs. Co powinno się wiedzieć na temat przedłużania rzęs? Dla kogo jest ten zabieg? Czy jest on bezpieczny? Zapraszamy do lektury artykułu!

Jakie istnieją metody przedłużania rzęs?

Na to pytanie wiele kobiet zwykle zna odpowiedź, nawet jeżeli jeszcze nie miały one okazji korzystać z takich zabiegów. Są to zwykle sposoby: 1:1, 1:2, 1:3 i metoda objętościowa. Co jednak oznaczają te tajemnicze zapisy? Przede wszystkim chodzi o ilość przyklejanych sztucznych rzęs do własnych. W metodzie 1:1, zostaje doczepiona jedna sztuczna rzęsa do naturalnej, analogicznie zabieg ten wygląda w przypadku metody 1:2 lub 1:3. Jeśli chodzi o sposób objętościowy, zazwyczaj wykorzystuje się do pięciu sztucznych rzęs. Nie da się ukryć, że ostatnia metoda skierowana jest do osób, które uwielbiają bardzo spektakularny efekt. Początkującym natomiast polecane jest przedłużanie 1:1.

Jak długo trwa zabieg przedłużania rzęs?

Wszystko zależy od tego, czy wykonujesz go po raz pierwszy, czy jedynie przychodzisz na uzupełnienie braków. Początkowo zabieg może trwać nawet do dwóch, trzech godzin, jednak wypełnianie utraconych rzęs zajmuje już jedynie godzinę, półtorej. Rzęsy w miarę upływu tygodni wypadają, podobnie, jak naturalne, dlatego konieczne jest ich uzupełnienie. Można także umówić się na wykonanie rzęs zupełnie innym sposobem.

Przedłużane rzęsy a kąpiel

Rzęsy doczepiane są do powiek przy wykorzystaniu specjalnego kleju, dlatego zwykle odradza się moczenie tej powierzchni twarzy przez mniej więcej 24 godziny. Zazwyczaj jednak używany jest specjalistyczny spray, który rozpylony zostaje przez kosmetyczkę w okolicach rzęs. Zabezpiecza on odpowiednio sztuczne kępki, dzięki temu nie ma specjalnych przeciwwskazań do moczenia twarzy. Warto jednak poczekać z wizytą, np. na basenie choć jeden dzień. Co istotne, bardzo ważnym aspektem jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy, okolic oczu i do demakijażu. Decydując się na sztuczne rzęsy, lepiej jest unikać mycia powiek produktami bogatymi w olejki, gdyż składniki te mogą rozpuszczać klej.

Czy przedłużanie rzęs jest zabiegiem bezpiecznym?

Najlepiej jest umówić się na zabieg do polecanego gabinetu kosmetycznego, w którym zatrudniony jest fachowy zespół, dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje rzęsy zostaną przedłużone profesjonalnie. Ponadto jest to czynność bezbolesna, co więcej, produkty, które używane są do wykonania zabiegu, są w pełni bezpieczne, nawet dla alergicznych skór. Substancja klejąca łagodnie oddziałuje na powieki, nie niszcząc naturalnych rzęs.

Kto może umówić się na taki zabieg?

Zabieg ten jest skierowany do kobiet, które chciałyby zagęścić nieco swoje naturalne rzęsy lub też uzyskać efekt sztucznych rzęs. 

Przedłużanie rzęs jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej pań. Jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Dzięki niemu można uzyskać zarówno efekt sztucznych rzęs, jak i delikatnie zagęścić naturalne. Wszystko zależy od wyboru metody przedłużania.