Peeling kawitacyjny – zalety stosowania


Decydując się na zabiegi kosmetyczne na twarz, szyję, dekolt, a nawet plecy, chce się, aby skóra pozostała w tym miejscu dokładnie oczyszczona, a także wygładzona. Nie da się ukryć, że bardzo wiele zabiegów działa naprawdę świetnie! Skóra się regeneruje, pory się zmniejszają, a podrażnienia znikają. Bardzo dobrym tego typu zabiegiem jest oczywiście peeling kawitacyjny. Na czym polega ta metoda? Jakie są jej zalety?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest nieinwazyjnym zabiegiem wykonywanym najczęściej w obrębie twarzy, szyi i dekoltu i pleców oraz rąk. Podczas jego trwania zostaje usunięty martwy naskórek, brud, zanieczyszczenia, bakterie, a także zgromadzony łojotok. Co więcej, w trakcie zostaje także wykonany mikromasaż skóry.

Proces tego zabiegu polega na wykorzystaniu urządzenia z falami ultradźwiękowymi, które zakończone jest swego rodzaju szpatułką. Sprzęt ten przesuwany jest po twarzy i okolicach szyi, dekoltu, dzięki temu wytwarzają się tak zwane mikroskopijne pęcherzyki gazu. Usuwane są martwe naskórki. Nie da się ukryć, że przed zabiegiem trzeba dobrze oczyścić i stonizować skórę, aby kawitacja przebiegła bez problemu oraz była skuteczniejsza.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom, które mają łojotokową cerę, a także skłonności do przetłuszczania się skóry. Pozwala on w znacznym stopniu wygładzić cerę, a także cieszyć się oczyszczonymi porami przez dłuższy czas. Nie da się ukryć, że regularne wykonywanie tego zabiegu poprawia kondycję skóry, a efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne praktycznie od razu. Warto także dodać, że peeling ten polecany jest osobom, które cierpią na przebarwienia, mają także dosyć spore blizny, jak również pojawiły się u nich już delikatne zmarszczki. Bardzo często regeneracji wymaga także cera ziemista, pozbawiona odpowiedniego kolorytu. Zabieg ten pozwala odżywić komórki i pobudzić je do pracy, czyli na przykład produkcji kolagenu.

Zalety peelingu

Warto zaznaczyć, że urządzenie do peelingu kawitacyjnego jest naprawdę łatwe w obsłudze, ale lepiej skorzystać z usług salonów urody, ponieważ osoby tam zatrudnione z pewnością o wiele szybciej, a także bezpieczniej wykonają ten zabieg. Podstawową zaletą peelingu jest oczywiście oczyszczanie skóry, można jednak wyróżnić kilka innych zalet między innymi:

  • przyspieszenie mikrokrążenia skóry
  • wspomaganie naturalnego metabolizmu komórkowego,
  • odblokowanie gruczołów łojowych
  • zwiększenie wchłanialności kremów i innych produktów odżywiających,
  • wspomaganie leczenie trądziku,
  • dezynfekcja obszaru skóry.

Czy warto zapisać się na peeling kawitacyjny do salonu kosmetycznego? Jak najbardziej! Dzięki temu odżywisz swoją skórę, oczyścisz ją, a także pobudzisz komórki do pracy. Regularnie wykonywane peelingu kawitacyjnego pozwala pozbyć się łojotoku, zaskórników, a także wielu zanieczyszczeń.