Depilacja brazylijska – na czym polega?


Należy obecnie do jednej z najpopularniejszych metod, dzięki której można pozbyć się całego owłosienia z okolic intymnych, mowa oczywiście o depilacji brazylijskiej. Zabieg ten spopularyzowano pod koniec lat 80-tych właśnie w brazylijskich gabinetach kosmetycznych. Jest on najczęściej wykonywany latem, gdy na zewnątrz panują upały, a wiele osób wybiera się na urlop nad morze lub za granicę. Nie da się ukryć, że depilacja brazylijska sprzyja również skuteczniejszej higienie miejsc intymnych. Co można jeszcze powiedzieć o depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska znacznie różni się od również popularniej depilacji francuskiej. Podczas wykonywania pierwszej metody, usuwane są wszystkie włoski nawet z trudno dostępnych miejsc intymnych, podczas gdy tzw. bikini francuskie zakłada jedynie pozbycie się włosów z pachwin i wzdłuż linii bielizny. Latem dużo więcej osób stawia właśnie na depilację brazylijską lub tzw. bikini brazylijskie. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze i poprawiające komfort poruszania się, m.in. w stroju kąpielowym po plaży.

Jak się przygotować do depilacji brazylijskiej?

Aby móc wykonać depilację metodą brazylijską, koniecznie trzeba zapuścić włoski. Jeśli krępujesz się przychodzić z bujnym owłosieniem, wystarczy, że włoski w miejscach intymnych będą miały mniej więcej 0,5 cm. Należy zatem nie golić się przez około 2 tygodnie. Bezpośrednio kilka dni przed zabiegiem nie używaj także żadnych balsamów, dzięki temu wosk lub wata cukrowa będą miały o wiele lepszą przyczepność, a depilacja zostanie skuteczniej przeprowadzona. 

Co istotne, pamiętaj o higienie miejsc intymnych. Tuż przed wejściem do gabinetu przemyj je mokrą chusteczką. Aby poradzić sobie z problemem wrastających włosków, warto wykonać peeling tuż przed depilacją. Możesz do tego użyć, np. cukru lub skorzystać z gotowych produktów dostępnych w drogerii.

Depilacja brazylijska pastą cukrową oraz woskiem

Zabieg ten najczęściej wykonuje się przy użyciu wosku i pasty cukrowej. Wosk przykleja się zwykle również do skóry, nie tylko do włosków, co może spowodować większe podrażnienie u osób, które mają wrażliwą skórę. Pasta cukrowa natomiast skleja jedynie włoski, dociera też głęboko do mieszków włosa i po wyschnięciu „odchodzi” od skóry, przy użyciu minimalnej siły. Istnieją zwolennicy zarówno jednej, jak i drugiej metody, warto zatem przetestować najlepsze rozwiązanie. 

Na czym polega zabieg depilacji brazylijskiej pastą cukrową?

Wosk jest obecnie najpopularniejszym składnikiem wykorzystywanym podczas wykonywania depilacji brazylijskiej. Nic dziwnego, ponieważ depilacja przy jego użyciu jest nieco tańsza niż pastą cukrową. Kosmetyczka nakłada szpatułką rozgrzany do mniej więcej 37 °C wosk na skórę, odczekuje chwilę i energicznym ruchem odrywa plaster pod włos. Czynność powtarzana jest na każdym odcinku skóry umiejscowionej w okolicach bikini.

Na czym polega zabieg depilacji brazylijskiej pastą cukrową?

Zabieg ten jest bardzo podobny do depilacji przy użyciu wosku natomiast po nałożeniu pasty cukrowej na włosy okolic intymnych, kosmetyczna odczekuje chwilę, aż pasta zaschnie, a następnie powoli podnosi płaty zaschniętej pasty pod włos. 

Jeśli marzysz zatem o gładkiej skórze w okolicach intymnych oraz o długotrwałym efekcie, koniecznie zdecyduj się na depilację metodą brazylijską. Pozwala ona na całkowite pozbycie się owłosienia z okolic intymnych. Przeprowadza się ją zwykle w profesjonalnych salonach kosmetycznych i wykorzystuje wosk lub pastę cukrową.