Usuwanie cellulitu – Kraków


Cellulit jest nieprawidłowo rozmieszczoną tkanką wodno-tłuszczową. Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Wśród czynników ryzyka cellulitu wyróżniamy problemy hormonalne, nieodpowiednią dietę, brak ruchu, czy noszenie zbyt obcisłych ubrań. Okresami krytycznymi w jego powstawaniu jest dojrzewanie, ciąża i menopauza, gdy wzmożone jest działanie układu hormonalnego. Chociaż nie istnieje stuprocentowo skuteczna metoda na przeciwdziałanie występowania cellulitu, istnieją sposoby, które mogą zapewnić jego trwałe usunięcie. Dowiedz się zatem, jak można zniwelować cellulit.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej i jedną z najskuteczniejszych możliwości w walce z cellulitem. Mezoterapia igłowa polega na podskórnym podawaniu indywidualnie dobranych substancji odżywczych, ukierunkowanych na konkretne dolegliwości pacjenta. Skórę nakłuwa się cienkimi igiełkami w niewielkich odstępach tak, aby zapewnić równomierne rozłożenie substancji odżywczych. W przypadku walki z cellulitem dobiera się substancje, które mają powodować rozpad tkanki tłuszczowej, a także wygładzenie i napięcie skóry. Zabieg mezoterapii można wykonywać na całym ciele. Efekty mezoterapii utrzymują się nawet rok, a zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Karboksyterapia CO2

Karboksyterapia polega na podawaniu dwutlenku węgla pod skórę, za pomocą specjalnej głowicy. Tak stosowany gaz rozbija komórki tłuszczowe i widocznie wygładza skórę. Wpływa również na zmniejszenie widoczności rozstępów, czy niewielkich przebarwień i umożliwia likwidację wiotkości skóry. Poprawia przepływ i krążenie krwi w tkankach, na które był stosowany. Zabieg karboksyterapii ma udowodnioną prawie 90% skuteczność w redukcji cellulitu. Karboksyterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym, który nie wymaga rekonwalescencji.

Liposukcja ultradźwiękowa

Zadaniem tego rodzaju liposukcji jest usuwanie nadmiaru tłuszczu, za pomocą ultradźwięków. Używa się do niego specjalnych sond, które mają za zadanie zwiększyć nieco plastyczność tkanki tłuszczowej, która następnie zostaje zmetabolizowana i wydalona z organizmu. Liposukcja ultradźwiękami daje bardzo dobrze efekty w modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry. Za jej pomocą wykonuje się również konturowanie twarzy i ciała. Daje świetne efekty w połączeniu z drenażem limfatycznym.

Presoterapia – masaż uciskowy

Presoterapia to nowoczesny rodzaj drenażu limfatycznego, przeprowadzanego przy pomocy specjalnego kombinezonu ciśnieniowego. Ten rodzaj masażu jest metodą całkowicie nieinwazyjną i bezbolesną. Usprawnia działanie układu limfatycznego i krążeniowego i może być stosowany w ramach skutecznej profilaktyki chorób tych układów, a oprócz tego:

  • zmniejsza obrzęki i redukuje bóle kończyn,
  • pomaga w usuwaniu żylaków,
  • ułatwia rozpad tkanki tłuszczowej,
  • likwiduje cellulit,
  • oczyszcza organizm z toksyn,
  • poprawia jędrność skóry, 
  • widocznie wygładza i odżywia skórę,
  • zmniejsza widoczność blizn i przebarwień.

Presoterapia jest stosowana nie tylko w medycynie estetycznej, ale również leczniczej. Wspomaga leczenie osób cierpiących na chorobę zatorowo-zakrzepową, czy rehabilitację po urazach. Daje świetne efekty w zakresie poprawy zdrowia i profilaktyki rozmaitych schorzeń.

Terapia radiowa

Stosowanie fal radiowych w leczeniu cellulitu przynosi szczególnie zaskakujące efekty, w sytuacji gdy inne środki walki z nim zawodzą. Terapia radiowa polega na przykładaniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje fale radiowe. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. 

Terapia falami radiowymi poprawia przepływ płynów ustrojowych, wykazuje pozytywny wpływ na metabolizm i produkcję kolagenu. Dzięki niej możemy osiągnąć efekty takie jak redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie skóry, czy zmniejszenie widoczności rozstępów i blizn. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu, jednak na ostateczny rezultat czekamy do około 3 miesięcy po zabiegu.