Pielęgnacja paznokci


Dłonie oraz stopy to części ciała, które są szczególnie narażone na zmęczenie, przepracowanie oraz niekorzystną temperaturę. Nie bez powodu mówi się, że zadbane dłonie oraz stopy są wizytówką człowieka. Jednakże, aby wyglądały zdrowo i estetycznie potrzebują odpowiedniej opieki.

Odpowiednio myj dłonie i stopy 

Dłonie i stopy należy myć często, dlatego dobór odpowiednich kosmetyków jest wyjątkowo ważny. Wybieraj delikatne produkty, które nie wysuszą i nie podrażnią Twojej skóry. Zwróć uwagę na temperaturę wody, ponieważ zbyt ciepła kąpiel może dodatkowo przesuszyć skórę. Dłonie oraz stopy należy oczyszczać w sposób dokładny, pamiętając również o przestrzeniach między palcami i pod paznokciami. Ważną częścią mycia stóp jest złuszczanie. Raz na kilka myć warto przeprowadzić peeling skóry. Można do tego wykorzystać odpowiednie produkty z drobinkami, peelingi enzymatyczne, ale również rękawice czy gąbki złuszczające.

Nie zapomnij o nawilżeniu

Nawilżanie jest szczególnie ważne, gdy często myjemy ręce i stopy oraz używamy płynów dezynfekujących. Stosowanie kremów oraz balsamów jest konieczne, aby zachować estetyczny wygląd skóry i zapobiec jej wysuszeniu. Kremy pomagają zatrzymać wilgoć w skórze oraz zapobiegają wysychaniu dłoni i stóp. Należy je stosować regularnie, wmasowując je w oczyszczoną skórę. W słoneczne dni warto nałożyć produkty z filtrem SPF, które ochronią te części ciała przed szkodliwymi promieniami UV.

Zadbaj o paznokcie

Zdrowe stopy i dłonie to zdrowe paznokcie. Na początek warto zaobserwować czy na ich płytce nie pojawiły się żadne przebarwienia oraz znaki, które mogłyby świadczyć o chorobie paznokci lub niedoborach w żywieniu. Aby właściwie dbać o paznokcie należy:

  • czyścić je dokładnie
  • obcinać w prawidłowy sposób
  • nawilżać skórki wokół nich
  • regularnie wykonywać manicure i pedicure

Dbanie o paznokcie w domu nie zawsze jest proste, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W salonach można bezpiecznie wykonać zabiegi, które obejmują odsunięcie lub usunięcie skórek, nadanie kształtu paznokciom, a także pomalowanie ich lakierem. Możliwe jest również wykupienie całych zabiegów, które mogą również zawierać peelingowanie dłoni i stóp, usuwanie przesuszonej skóry, a także masaż.