Nieinwazyjne zabiegi na ciało dla kobiet w ciąży

Będąc w ciąży, nie musisz rezygnować z dbania o siebie. Wręcz przeciwnie – w tym czasie tym bardziej powinnaś skupić się na sobie, własnym samopoczuciu oraz potrzebach. Bez względu na to, w którym jesteś trymestrze, uważnie obserwując swój organizm, możesz zauważyć, czego potrzebuje Twoje ciało.

W internecie krąży wiele teorii mówiących o tym, jak niebezpieczne jest korzystanie z zabiegów kosmetycznych, nawet tych nieinwazyjnych. Oczywiście kobieta w ciąży musi być wyjątkowo ostrożna, ponieważ w tym czasie organizm wymaga szczególnego traktowania. Jednak nie oznacza to, że spodziewając się dziecka, nie możesz wybrać się do swojego ulubionego salonu urody. Sprawdź, jakie zabiegi polecane są kobietom w ciąży!

Masaż dla ciężarnych – bezpieczna forma relaksu

Jeśli jesteś w ciąży i marzy Ci się chwila relaksu – koniecznie rozważ masaż prenatalny. Jest to rodzaj masażu stworzony specjalnie z myślą o kobietach spodziewających się dziecka. Masaż dla ciężarnych może być wykonywany wyłącznie u Pań, których ciąża nie jest zagrożona, dlatego przed odwiedzeniem gabinetu masażu warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Masaż prenatalny polega na wykonywaniu delikatnych, lekkich ruchów dłońmi w okolicach kości krzyżowej, jak również lędźwiowej. Specjalista spokojnie, a przy tym rytmicznie ugniata poszczególne miejsca na ciele, dzięki czemu odciąża Twój kręgosłup. Ta część masażu jest wykonywana w pozycji na boku tak, abyś czuła się jak najbardziej komfortowo.

Możesz spodziewać się też masażu dłoni, a także stóp, które podczas ciąży bywają bardzo opuchnięte. Wykorzystując elementy drenażu limfatycznego, masażysta skupia się na łagodzeniu obrzęków. Masaż dla ciężarnych zalecamy stosować raz bądź dwa razy w tygodniu – w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

Drenaż limfatyczny i depilacja cukrowa

U kobiet w ciąży bardzo często pojawiają się zaburzenia w układzie limfatycznym. Wiąże się to z tworzeniem się obrzęków nóg, cellulitu, krwiaków, a nawet problemów z odpornością. W takich sytuacjach warto skorzystać z drenażu limfatycznego, który polega na poprawie krążenia krwi i limfy poprzez masaż. Przy regularnych zabiegach, czyli raz lub dwa razy w tygodniu zaobserwujesz zmniejszenie obrzęków, żylaków czy cellulitu.

Spodziewając się dziecka, możesz również zdecydować się na depilację cukrową, czyli sugaring. Pasta cukrowa, w przeciwieństwie do wosku nie zawiera konserwantów, dlatego jest polecana nawet do bardzo wrażliwej skóry.

Jeśli jesteś w ciąży i chcesz skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów, które będą dla Ciebie bezpieczne – zapisz się do naszego salonu urody Oasis Beauty & SPA w Krakowie. Zadbaj o siebie w tym wyjątkowym czasie!