Medycyna Estetyczna

masaż kraków

Nowoczesna medycyna estetyczna umożliwia redukcję różnego typu niedoskonałości, przywrócenie skórze młodszego wyglądu, poprawę kondycji cery. Czym dokładnie jest medycyna estetyczna i jakie zabiegi z tego zakresu cieszą się największą popularnością? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Czym jest medycyna estetyczna?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest medycyna estetyczna. Medycyna estetyczna to, zgodnie z definicją, dział medycyny zajmujący się poprawą jakości życia ludzi zdrowych. Działania z zakresu medycyny estetycznej skupiają się wokół profilaktyki starzenia skóry, a także redukcji różnego typu niedoskonałości, na przykład bruzd i zmarszczek. Terapia przyczynia się do poprawy wyglądu zewnętrznego, a co za tym idzie, do lepszego samopoczucia i większej pewności siebie.

Zabiegi medycyny estetycznej – TOP 3

Medycyna estetyczna proponuje różnego typu rozwiązania przywracające skórze blask i równomierny koloryt, modelujące sylwetkę, redukujące oznaki starzenia skóry. Które z zabiegów cieszą się największą popularnością?

  • Toksyna botulinowa ‒ toksyna botulinowa typu A, znana także pod nazwą botox to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Ostrzykiwanie toksyną umożliwia spłycenie poziomych bruzd na czole, pionowej zmarszczki między brwiami, zmarszczek wokół oczu oraz zmarszczek wokół ust. Botox to także sposób na uniesienie opadających kącików ust czy uniesienie łuku brwiowego. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest także w leczeniu nadpotliwości.
  • Wampirzy lifting ‒ wampirzy lifting to terapia własnym osoczem bogatopłytkowym. Zabieg składa się z trzech etapów. W pierwszej kolejności pobierana jest niewielka ilości krwi. Następnie krew zostaje odwirowana w specjalnym separatorze – w ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe. Etap trzeci to ostrzykiwanie skóry osoczem. Obszar zabiegowy stanowić mogą twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, ręce. Efekty to wygładzenie bruzd i zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, redukcja blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych i potrądzikowych, poprawa kolorytu i jędrności skóry, lepsza kondycja włosów.
  • Mezoterapia igłowa ‒ zabieg, który polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych, między innymi osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego, witamin i innych. Substancje dobierane są indywidualnie. Efekty zabiegu to poprawa gęstości i elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa nawilżenia skóry, młodszy wygląd.

Podsumowanie

Zabiegi medycyny estetycznej stanowią rozwiązanie, na które decydują się kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Terapie umożliwiają redukcję niedoskonałości, profilaktykę starzenia, przywrócenie skórze blasku i młodego wyglądu.