Zabiegi dla mężczyzn


Coraz więcej panów korzysta z profesjonalnych zabiegów SPA, a także medycyny estetycznej, czy masaży. Nic dziwnego, gdyż są one relaksujące, pielęgnujące, a także świetnie odżywiają skórę na twarzy i na ciele. Na jakie zabiegi kosmetyczne najczęściej zapisują się mężczyźni? Na co warto się zdecydować? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Wizyta w salonie SPA

Wizyta w salonie SPA jest obecnie zalecana zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Z pewnością jest ona świetnym pomysłem dla panów, którzy chcą zdecydować się na regenerację ciała, a także duszy, zależy im na atrakcyjnym wyglądzie oraz doskonałym samopoczuciu. Do zabiegów pielęgnacyjnych, czy kosmetycznych wykorzystywane są wyłącznie w wysokojakościowe preparaty o świetnym składzie, jak również uniwersalnym zapachu. Produkty te bez problemu można zatem używać również do przeprowadzenia zabiegów dla mężczyzn.

Zabiegi dla mężczyzn – na co warto się zdecydować?

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, na jakie często zapisują się panowie.

  • Depilacja pastą cukrową – jest to skuteczna metoda pozbycia się nadmiaru owłosienia z różnych partii ciała. Panom szczególnie polecana jest: depilacja torsu, brzucha, rąk, nóg, karku, pach, depilacja intymna i usuwanie włosów w nosie. Depilacja ta jest prostym i nieinwazyjnym zabiegiem. Pastę cukrową nakłada się drewnianym patyczkiem lub szpatułką na określone miejsce na ciele, następnie przykłada się pasek materiału i energicznym ruchem zrywa pod włos. W ten sposób można pozbyć się niechcianego owłosienia. Warto wspomnieć, że pasta cukrowa nie wywołuje reakcji alergicznych i bardzo często pozostawia gładką skórę bez podrażnień.
  • Masaż ciała „Czekoladowa rozkosz” – coraz więcej panów decyduje się na zapisanie się na odżywczy i regeneracyjny masaż całego ciała. Szczególnie polecanym jest naturalny masaż czekoladą. Zabieg ten świetnie nawilża, a także zmiękcza skórę, pozostawiając ją gładką. Masaż ten składa się z kilku kroków. Przede wszystkim najpierw wykonuje się oczyszczanie skóry oraz peeling cukrowy całego ciała. Następnie nakłada się odżywczą maskę dla ciała, a także wykonuje 15-minutowy masaż twarzy. Kolejnym krokiem jest masaż właściwy – relaksacyjny lub klasyczny, trwa on 60 minut.
  • Drenaż limfatyczny ciała (presoterapia) – jest to naturalny masaż ciała, który pobudza krążenie krwi oraz limfy. Poprzez wykonanie określonych ruchów, przepycha się nagromadzone płyny w ciele i dzięki temu likwiduje się obrzęki oraz poprawia krążenie. Nie da się ukryć, że coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów drenażu limfatycznego, ponieważ dzięki niemu można nieco zregenerować swoje ciało. Jak wiadomo, sporo osób wykonuje w obecnych czasach typową pracę biurową, dlatego warto zdecydować się raz na jakiś czas na zmotywowanie układu limfatycznego do szybszego usuwania toksyn, wykorzystując drenaż limfatyczny ciała.

Zabiegi kosmetyczne, pielęgnujące, a także odżywiające ciało świetnie poprawiają krążenie, a także ujędrniają skórę. Co więcej, dobrze przeprowadzone zabiegi pozwalają pozbyć się z ciała różnorodnych toksyn oraz opóźnić procesy starzenia się organizmu. Warto wiedzieć, że różnorodne masaże, drenaże, czy depilacja nie są przeznaczone wyłącznie dla pań. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapisanie się na profesjonalne zabiegi po to, aby między innymi odzyskać witalność i jędrność skóry.