Ultradźwiękowa liposukcja – bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Podczas odchudzania nic nie daje takich efektów jak odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny. Można jednak przyspieszyć i wzmocnić uzyskiwane rezultaty stosując bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Jednym z przykładów pomocy w walce z cellulitem i podskórną tkanką tłuszczową jest kawitacja ultradźwiękowa.

Na czym polega zabieg ultradźwiękowej liposukcji?

 

Redukcja tkanki tłuszczowej ultradźwiękami swoje początki czerpie z tradycyjnej medycyny – to właśnie do leczenia wielu chorób stosowano tego rodzaju metody. Ta odmiana fonoterapii polega na tym, że energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Jest to istotne, ponieważ wtedy zabieg jest skuteczny i nie zostają uszkodzone mięśnie. Poddane działaniu fal o odpowiedniej częstotliwości złogi tłuszczu zaczynają przechodzić w stan ciekły, dzięki czemu znacznie prościej jest je usunąć z organizmu. Zabieg ultradźwiękowej liposukcji brzucha, ud lub innych partii ciała jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, przez co pacjent od razu może wrócić do realizacji codziennych obowiązków.

Jakie efekty daje kawitacja ultradźwiękowa?

 

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków nie jest standardową metodą odchudzania i nie wpłynie zauważalnie na utratę wagi. Tłuszcz jest lekki, a dodatkowo, podczas jednorazowej sesji usuwa się go około 0,5 litra (jednorazowa większa ilość mogłaby w znaczący sposób obciążyć nerki, przez co jest niezalecana). Jakie efekty można uzyskać poddając się temu zabiegowi medycyny estetycznej? Ma to wpływ przede wszystkim na ujędrnianie ciała oraz intensywne modelowanie sylwetki poprzez usuwanie cellulitu, czyli znajdujących się pod skórą nieestetycznych złogów tłuszczu. Po liposukcji ultradźwiękowej pacjent czuje się zrelaksowany, a skóra jest znacznie mniej napięta, co daje efekt odprężenia.

Na jakie partie ciała stosuje się zabieg?

Każde partie ciała. Skutecznie działa zarówno podczas modelowania brzucha, ud czy pośladków, jak i łydek, ramion oraz baczków. Oprócz skutecznego modelowania sylwetki, zabieg ma także pozytywny wpływ na usuwanie rozstępów, ponieważ poprawiamy ukrwienie tkanek oraz zmniejszamy naprężenie skóry, dzięki czemu może ona się skuteczniej regenerować.

Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem, który zaleca się wykonywać seriami. W zależności od tego, jaki mamy problem, lekarz pomoże w doborze odpowiedniej ilości sesji oraz ich częstotliwości. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszego efektu i skuteczne usunięcie odpowiedniej ilości znajdującej się pod skórą tkanki tłuszczowej.