Presoterapia – jakie korzyści przynosi drenaż limfatyczny?

Pobudzanie naszych tkanek do bardziej wydajnego działania ma ogromny wpływ na procesy starzenia, regenerację komórek oraz ogólny wygląd skóry. W związku z tym w ofercie gabinetów kosmetycznych zajmujących się medycyną estetyczną dostępnych jest wiele zabiegów, które mają na celu pobudzenie układu limfatycznego. Jednym z najmniej inwazyjnych i jednocześnie najbardziej skutecznym z nich jest presoterapia.

Na czym polega presoterapia?

presoterapia

Presoterapia ma na celu pobudzenie układu limfatycznego poprzez odpowiedni ucisk tkanek. Po tym klienta wkładamy do kombinezonu lub nakładamy kombinezon na konkretne partie ciała. Po uruchomieniu urządzenia do presoterapii aparat uciskowy rozpoczyna napierać na organizm, powodując pobudzenie tkanek i naczyń krwionośnych, co w efekcie powoduje ujędrnianie ciała, zlikwidowanie cellulitu oraz wiele innych korzyści.

Jakie efekty uzyskamy, stosując drenaż limfatyczny?

Presoterapia, podobnie jak inne zabiegi redukujące tkankę tłuszczową, jest znacznie bardziej skuteczna, gdy stosujemy ją jako wsparcie w walce o smukłą sylwetkę. Oprócz tego posiada jednak wiele innych zalet, wśród których można znaleźć wskazania nie tylko estetyczne, ale także medyczne. Drenaż limfatyczny sprawdza się w przypadku wielu dolegliwości związanych z zaburzeniami układu krążenia oraz opieką pourazową. Ze względu na to, że pobudzone do pracy naczynia krwionośne i komórki są znacznie bardziej wydajne, organizm jest oczyszczany z toksyn. Dzięki temu poprawia się jakość skóry oraz ogólne samopoczucie pacjenta. Tego rodzaju zabiegi ujędrniające sprzyjają więc procesowi detoksykacji, a uzyskane uczucie „lekkości” ciała i odprężenia jest dodatkową korzyścią dla mięśni. Przyspieszenie działania układu limfatycznego ma także pozytywny wpływ na odporność, ponieważ komórki znacznie wydajniej będą bronić się przed szkodliwymi bakteriami.

Stosowane przez wiele osób zabiegi wyszczuplające są coraz bardziej popularne, ponieważ ich ingerencja w działanie organizmu człowieka jest niewielka, a efekty zauważalne już po pierwszej sesji. Dla osób poszukujących propozycji, która ma także wpływ na ogólny stan zdrowia, z pewnością godny polecenia jest drenaż limfatyczny. Presoterapia jest nieinwazyjna, komfortowa i bezbolesna, przez co nie ma negatywnych skutków.