Depilacja woskiem kontra sugaring – poznaj różnicę

Depilacja może być wykonywana różnymi metodami, jednak do najczęściej wybieranych należy klasyczna depilacja woskiem lub delikatną pastą cukrową. Jakie są różnice pomiędzy depilacją cukrową a woskową? Kiedy wybrać konkretną metodę? Spieszymy z odpowiedzią!

Czym różni się sugaring od depilacji woskowej?

Sugarning, zwany depilacją cukrową, jest wykonywany za pomocą pasty cukrowej, która przykleja się tylko do włosków o długości 2-3 mm i ściągana jest zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Depilacja woskiem, jaką oferujemy w naszym salonie w Krakowie, bazuje natomiast na użyciu wosku lub plastrów z woskiem, a stosuje się ją zwykle na włoski 5-10 mm.

Choć depilacja woskowa jest przeważnie skuteczniejsza, bywa też bardziej bolesna. Depilacja cukrowa może z kolei nieznacznie rozjaśniać skórę z uwagi na zawarte w paście kwasy organiczne, jednak nadaje się ona do stosowania na zimno lub na mokro. Pragniemy zaznaczyć, że w gabinecie Oasis Beauty&SPA w Krakowie depilacja bikini może być robiona obydwoma metodami. Do większych powierzchni skóry zwykle polecamy jednak depilację woskiem.

Jak przebiega depilacja woskiem?

Aby usuwać włoski skuteczne, powinny mieć one odpowiednią długość. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom, oferujemy wiele wariantów depilacji woskowej, która zawsze bazuje na podobnych krokach:

  1. Nałożenie wosku na włoski zgodnie z kierunkiem wzrostu.
  2. Przyklejenie paska do depilacji.
  3. Naciągnięcie skóry i zerwanie paska w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.

Po każdej wykonywanej przez nas depilacji dbamy również o łagodzenie miejsc, z których zostało usunięte owłosienie, np. wcierając wysokiej jakości olejki.

Zalety depilacji cukrowej

Jako że depilacja cukrowa jest delikatna, wiąże się z nią mniejsze ryzyko powikłań. Co ciekawe, działa również jako peeling, skutecznie złuszczając martwy naskórek. Z uwagi na swoje właściwości często wybierana jest na pierwszy zabieg usuwania włosków lub też jako metoda depilacji miejsc intymnych.

W gabinecie Oasis Beauty&SPA w Krakowie proponujemy różne warianty depilacji bikini, dlatego zachęcamy do zapoznania się z wadami i zaletami każdej z nich. Oddaj się w ręce profesjonalistów, decydując się na sugaring lub depilację woskiem już dziś. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą Oasis Beauty&SPA!