Czym jest karboksyterapia i kiedy się ją stosuje?

Liczne zakłady zajmujące się medycyną estetyczną polecają ten rodzaj zabiegu, wyliczając jego zalety. Leczniczy dwutlenek węgla pozwala na skuteczne usuwanie cellulitu, redukcję zmarszczek i rozstępów, a także wspomaga pozbywanie się blizn. Na czym polega ten zabieg i co sprawia, że jest tak skuteczny?

karboksyterapia

Karboksyterapia – leczenie dwutlenkiem węgla

Podobnie jak wiele innych zabiegów medycyny estetycznej, tak i karboksyterapia ma swoje początki w klasycznej medycynie. Zdrowotne właściwości dwutlenku węgla odkryli lekarze na początku XX wieku podczas leczenia pacjentów chorych na niewydolność żylną oraz później także inne dolegliwości. Przełomem był moment, gdy zauważono, że CO2 wstrzyknięte pod skórę bardzo pozytywnie wpływa na jej regenerację. Dzisiaj w medycynie estetycznej zabieg ten ma bardzo szerokie zastosowanie i jest chętnie polecany przez wielu lekarzy, jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych lub wprowadzania pod skórę środków chemicznych.

Usuwanie cellulitu dwutlenkiem węgla

Gdy za pomocą niewielkiej igły zostanie wstrzyknięty pod skórę dwutlenek węgla, jego duże nagromadzenie w danym miejscu powoduje, że tkanki zaczynają się intensywnie dotleniać. Proces ten jest bardzo korzystny dla organizmu, ponieważ sprawia, że naczynia krwionośne pracują intensywniej. Przyczynia się także do powstawania nowych gałązek unaczynienia. W praktyce oznacza to, że organizm znacznie lepiej radzi sobie z rozkładem tkanki tłuszczowej, przez co usuwanie cellulitu dwutlenkiem węgla jest bardzo skuteczne.

leczenie cellulitu

Inne możliwości zabiegu karboksyterapii

Dwutlenek węgla ma znacznie więcej zastosowań niż leczenie cellulitu oraz poprawianie kondycji skóry podczas walki z nadwagą. Przeprowadzenie tego zabiegu medycyny estetycznej zalecane jest także w walce z oznakami starzenia się skóry. Redukcja zmarszczek, korekcja cieni pod oczami, a nawet stymulowanie wzrostu włosów — to wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu zabiegu karboksyterapii. Dodatkowo metoda ta właściwie nie ma skutków ubocznych, dzięki czemu nie szkodzi organizmowi człowieka. W końcu dwutlenek węgla jest naturalną substancją występującą w naszym ciele.

Podobnie jak w wielu innych zabiegach medycyny estetycznej zaleca się, aby leczenie nie było przerywane po jednej serii. Odstępy pomiędzy wstrzykiwaniem pod skórę kolejnych dawek CO2 oraz ich ilość zależne są od tego, jak bardzo zaawansowany jest problem, z którym się zmagamy. W celu ustalenia skutecznego przebiegu terapii warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.