Czy depilacja miejsc intymnych jest bezpieczna?

Owłosienie to dość kontrowersyjny temat. Nie dla każdego włosy na ciele są czymś komfortowym, szczególnie te w miejscach intymnych. Bardzo często zdarza się, że zwyczajnie przeszkadzają one w codziennym funkcjonowaniu – szczególnie latem, kiedy jest bardzo gorąco. 

Wiele kobiet decyduje się wówczas na ich regularne usuwanie, ponieważ marzy im się miękka, gładka skóra. Codzienne golenie się jednorazową maszynką jest bardzo uciążliwe, czasochłonne, powoduje wrastanie odrastających włosów, ale poza tym podrażnia skórę. Jak zatem poradzić sobie z goleniem miejsc intymnych? Czy depilacja woskiem to bezpieczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia?

Depilacja bikini – wygodna alternatywa dla zwykłej maszynki 

Jeśli nie lubisz swojego owłosienia i chcesz na dłużej niż dwa dni pozbyć się włosów – poznaj depilację bikini przy użyciu specjalnego wosku. Na czym polega taki sposób depilacji? Do jej wykonania niezbędny jest specjalny wosk, który najpierw się nagrzewa, po czym nakłada na konkretne miejsca na ciele. 

Salon Urody Oasis w Krakowie oferuje następujące rodzaje takiej depilacji: 

  • linia bikini – depilacja okolic pachwin i bocznych części wzgórka łonowego, przy czym na jego środku zostawia się włosy, formując je w kształt trójkąta lub paska;
  • brazylijska – usuwanie włosów z pachwin, okolicy pośladków oraz wzgórka łonowego, na którym pozostawia się wąski pasek włosów;
  • głębokie bikini, czyli Hollywood – polegające na usunięciu wszystkich włosów rosnących w okolicach miejsc intymnych, w tym również w okolicy pośladków. 

W zależności od potrzeb Klientki lub Klienta (depilacja miejsc intymnych wykonywana jest także u mężczyzn) specjalista może całkowicie usunąć owłosienie lub pozostawić niewielką część włosów. Na czas zabiegu Klienci mają założoną jednorazową bieliznę, która nie tylko zapewnia komfort, ale też jest higieniczna. Pozbycie się włosów przy wykorzystaniu takiej techniki depilacji jest dużo bardziej efektywne, ponieważ nowe odrastają dopiero po kilku tygodniach, a regularnie wykonywane zabiegi znacznie spowalniają ich porost. 

Przeciwwskazania do depilacji miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych jest bezpieczną metodą usuwania włosów z okolic bikini. Należy ją wykonywać w profesjonalnym salonie, gdzie doświadczone ekspertki mają odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzania takich zabiegów. Dobra technika pozwala uniknąć podrażnień, dlatego usuwanie włosów woskiem jest całkowicie bezpieczne. 

Jeśl jednak masz w miejscach intymnych niezagojone rany, oparzenia słoneczne, chorujesz na łuszczycę lub masz alergię na wosk – stanowczo odradzamy taką formę depilacji. Jeśli natomiast nie masz problemów skórnych, koniecznie skorzystaj z usługi depilacji miejsc intymnych w Salonie Oasis w Krakowie lub sprawdź pełną ofertę