Regeneracja, odmładzanie i redukcja tłuszczu, czyli co znajdziemy w gabinetach kosmetycznych?

Poprawianie urody w gabinetach kosmetycznych dzisiaj już nikogo nie dziwi. Coraz więcej kobiet i mężczyzn wypełnia sobie zmarszczki lub w inny sposób walczy z upływającym czasem. W salonach medycyny estetycznej możemy jednak znaleźć zabiegi, które doskonale sprawdzą się podczas leczenia defektów ciała powodujących kompleksy. Co w takim razie znajdziemy w ofercie gabinetów kosmetycznych?

Walka z objawami starzenia bez skalpela

usługi w gabinecie kosmetycznym

Większość zabiegów medycyny estetycznej stosowanych jest po to, aby pomagać w walce z pojawiającymi się na naszej skórze oznakami starzenia. Specjaliści oferują znacznie więcej niż usuwanie zmarszczek poprzez wstrzykiwanie pod skórę odpowiednich preparatów wypełniających. Modne jest pobudzanie tkanek do wydajniejszej pracy, co w efekcie przyczynia się do samoregeneracji powstałych na ciele nieestetycznych bruzd. Medycyna estetyczna pozwala także na nieinwazyjną likwidację cieni pod oczami, przebarwień skóry oraz wykonanie makijażu permanentnego, który pozwoli poczuć się młodziej.

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Pomimo tego, że zabiegi medycyny estetycznej nie są wystarczające podczas odchudzania, doskonale uzupełniają cały ten proces. Pozwalają na pozbycie się cellulitu, rozstępów powstałych w momencie przybierania na wadze oraz wspierają detoksykację organizmu, która ma ogromne znaczenie podczas gubienia zbędnych kilogramów. Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Drenaż limfatyczny, liposukcja ultradźwiękowa, fale radiowe oraz karboksyterapia wywodzą się z klasycznej medycyny estetycznej, przez co zostały dokładnie zbadane, a ich skuteczność potwierdzona badaniami naukowymi.

Odżywienie i regeneracja skóry

regeneracja

Nowoczesne zabiegi odmładzające niewymagające stosowania skalpela, opierają swoje działanie na pobudzaniu tkanek i naczyń krwionośnych do bardziej wytężonej pracy. Dzięki temu organizm sam zaczyna się regenerować. Doskonałym przykładem takiego działania jest mezoterapia, która pomaga wprowadzać składniki odżywcze w głąb skóry. Nie dość, że skóra staje się dogłębnie odżywiona, to naskórek zaczyna się regenerować i chroni nas przed utratą cennych składników odżywczych, przez co wyglądamy młodziej i zdrowiej.

Wiele z wymienionych wcześniej zabiegów ma także właściwości lecznicze. Wspomagają walkę z wypadaniem włosów oraz nieestetycznymi bliznami. Sprawdzą się także, gdy chcemy ujędrnić skórę po ciąży lub odchudzaniu. Wiele z nich skutecznie zastępuje inwazyjne zabiegi chirurgiczne, dlatego warto rozważyć ich zastosowanie, gdy zmagamy się z jakimś defektem naszego ciała.