Certyfikat - bezpieczna turystyka Małopolska
Travelers’ Choice 2020

Klasyczny masaż pleców i karku w Krakowie


time30 min.
price140

REZERWACJA

KLASYCZNY MASAŻ PLECÓW

Obecnie ludzkość absolutnie nie ma czasu na pełną opiekę nad swoim ciałem, często zaniedbywana w klasyczny sposób, taki jak masaż w celu przywrócenia aktywności fizycznej i złagodzenia napięcia psycho-emocjonalnego, zastępując masaż klasyczny , wszelkiego rodzaju maty do masażu, krzesła i tak dalej. W rezultacie nasz stan fizyczny i psycho – emocjonalny pozostawia wiele do życzenia.

Czym jest masaż i dlaczego jest po prostu niezbędny dla nas wszystkich?

Masaż jest działaniem fizjoterapeutycznym na ludzkie ciało, wytwarzanym przez ręce masażystów lub, rzadziej, za pomocą specjalnych aparatów i masażerów, co jest mniej skuteczne.
Swoimi korzeniami Masaż idzie w głąb wieków.

Istnieje wiele opcji rozszyfrowania znaczenia tego słowa – „Masaż”. Według jednej z teorii jest to francuskie słowo „massage”, utworzone od czasownika” masser „- pocierać, ale to z kolei zapożyczone z języka arabskiego, od słowa” mass ” – dotykać, dotykać. Według innej wersji powszechnie uważa się, że słowo „Masaż” pochodzi od greckiego „Masso” w tłumaczeniu –ściskać rękami, albo od łacińskiego ” massa „- przylegające do palców lub od hebrajskiego „machasz” – dotykać. Wszystkie te i inne transkrypcje dokładnie wskazują na najważniejsze-istotę technik masażu.

Oczywiste jest, że początkowo masaż był instynktownym pocieraniem, głaskaniem, ugniataniem siniaków i skręceń w różnych częściach ciała.
Wiele dokumentów historycznych potwierdza, że masaż był szeroko stosowany nawet przez prymitywne ludy na długo przed naszą erą. Na przykład w starożytnym Egipcie, Libii, Babilonie Masaż przeprowadzono w celu przywrócenia sił po kampaniach wojskowych i gojenia się ran. W starożytnych Indiach Masaż wykonywali specjalnie przeszkoleni kapłani przy świętych świątyniach.

Wiadomo, że wiele plemion i narodów naszej planety podczas różnych rytuałów okultystycznych, takich jak wypędzanie złych duchów, obmywanie i pocieranie ciał nawzajem olejami i ziołowymi roztworami. W starożytnych Chinach o zastosowaniu masażu wspomniano ponad 2500 lat przed naszą erą. Pierwszy na świecie Państwowy Instytut Medyczny gdzie jedną z obowiązkowych dyscyplin był Masaż, otwarty w Chinach w VI wieku naszej ery.
Wszystkie te i wiele innych faktów historycznych po raz kolejny udowadnia starożytne korzenie tej procedury zwanej-Masaż.

KLASYCZNY MASAŻ PLECÓW

Za przodka stosowania masażu jako środka leczniczego uznano Hipokratesa. Lekarze w starożytnej Grecji uważali za konieczne stosowanie masażu nie tylko w medycynie, ale także w życiu codziennym, sporcie, wojsku, szkole.
Pomimo faktu, że różne techniki masażu były stosowane od dłuższego czasu, naukowe uzasadnienie jego działania na ludzkie ciało nie istniało przez długi czas. Dopiero w drugiej połowie XIX w. zaczęły pojawiać się osobne prace lekarzy, którzy próbowali wyjaśnić fizjologiczne działanie masażu i jego pozytywny wpływ na zdrowie człowieka jako całości.
Lata 70. XIX wieku można określić jako czas rozkwitu masażu.

Co jest przydatne do klasycznego masażu pleców ?

Siedzący tryb życia, częste stresy, obciążenia statyczne przyczyniają się do stagnacji w tkance mięśniowej ,co prowadzi do pogorszenia funkcji motorycznych kończyn górnych i dolnych, do różnego rodzaju skrzywień kręgosłupa (lordoza, kifoza, skolioza), do pogorszenia krążenia krwi, co w przyszłości prowadzi do pojawienia się różnych chorób neurologicznych.

Tego wszystkiego można uniknąć, po prostu regularnie przeprowadzając serię klasycznych masaży pleców z pomocą wykwalifikowanych specjalistów. Salon OASIS BEAUTY & SPA w Krakowie oferuje swoim klientom szeroki wybór masaży mających na celu rozwiązanie wielu problemów, a jednym z nich jest klasyczny masaż pleców. Głównym zadaniem tego masażu jest łagodzenie napięcia mięśniowego i zapobieganie chorobom kręgosłupa. Klasyczny masaż pleców pomoże złagodzić stres psycho-emocjonalny i zapewni prawdziwą opiekę zdrowotną i zapobiegawczą zarówno kręgosłupowi, jak i całemu ciału.

Często nie możemy sobie nawet wyobrazić, jakie korzystne efekty ma pozornie zwykły masaż klasyczny. Liczba chorób leczonych za pomocą masażu lub zapobieganych za jego pomocą jest niewyobrażalnie duża.

Obecnie niewiele osób ma wątpliwości co do naukowo udowodnionego faktu, że masaż ma korzystny wpływ na ludzkie ciało.
Istnieje ogromna liczba technik i odmian masażu, a wszystkie mają Medyczne potwierdzenia swojej skuteczności,ale mimo to łączy je wiele.
Masaż jest najprzyjemniejszym sposobem na napięcie mięśni, poprawę pracy stawów, naczyń krwionośnych i limfatycznych, pozbycie się wielu problemów kosmetycznych, a nawet poprawę układu trawiennego i nerwowego.

Nasza skóra ma wiele zakończeń nerwowych i w związku z tym nawet lekki dotyk sprawia większości ludzi przyjemność, profesjonalnie wykonany masaż przyczynia się do produkcji endorfiny (hormonu radości). Ugniatanie i pocieranie ciała zwiększa efekt wiele razy i za ich pomocą można zmniejszyć napięcie mięśni zewnętrznych i przywrócić im elastyczność. A mięśnie po dużym wysiłku fizycznym, które przyczyniają się do ich skurczu, ruchy masażu pomogą się zrelaksować i usunąć nadmiar kwasu mlekowego, a tym samym osłabić lub całkowicie usunąć odczucia bólu – krepaturę.

Głównym zadaniem klasycznego lub ogólnego masażu pleców jest rozluźnienie i tonizacja mięśni. Podczas masażu występuje mechaniczny wpływ na skórę, tkanki łączne i mięśniowe, co z kolei stymuluje krążenie krwi, rozszerza naczynia włosowate. Dzięki temu komórki otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych.
Klasyczny masaż pleców jest w stanie znormalizować ciśnienie krwi, poprawić funkcjonowanie układu limfatycznego, a tym samym przyspieszyć eliminację toksyn z organizmu.
Wystarczająco dużo korzyści dla ciała jest klasyczny masaż pleców

KLASYCZNY MASAŻ PLECÓW

Wskazania do wykonywania klasycznego masażu pleców .

Masaż klasyczny lub ogólny pleców jest przede wszystkim zabiegiem profilaktycznym i tonizującym z elementami leczniczymi, ale należy pamiętać, że przy poważnych problemach zdrowotnych masaż zaleca się wykonywać wyłącznie w placówkach medycznych.

 • Skolioza ;
 • Osteochondroza;
 • Niedociśnienie mięśniowe ;
 • Ból głowy;
 • Bezsenność;
 • Obniżona odporność ;
 • Chroniczne zmęczenie ;
 • Ciężka praca fizyczna ;
 • Zmniejszenie elastyczności skóry ;
 • Zwiększona pobudliwość nerwowa ;
 • Dolegliwości związane z częstym bolącym bólem pleców ;
 • Siedzący tryb życia ( praca siedząca lub stojąca ) ;

KLASYCZNY MASAŻ PLECÓW
Przeciwwskazania do klasycznego masażu pleców.

W niektórych przypadkach klasyczny masaż pleców może być przeciwwskazany, a mianowicie:

 • Ostre procesy zapalne w organizmie;
 • Gorączka (podwyższona temperatura ciała );
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • Choroby nowotworowe;
 • Choroby psychiczne w stadium zaostrzenia;
 • Choroby skóry;
 • Zakrzepowe zapalenie żył;
 • Niewydolność nerek;
 • Niewydolność wątroby;
 • Zatrucie alkoholem i/lub narkotykami;

Nie zapominaj również, że ta procedura powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów, a następnie korzyści z procedur będą maksymalne.

Technologia klasycznego masażu pleców w SALONIE OASIS BEAUTY & SPA:

Podczas klasycznego masażu pleców występuje wpływ na mięśnie odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, krzyżowego pleców i ramion. Techniki masażu są stosowane w określonej kolejności i z wymaganą intensywnością, bez bezpośredniego wpływu na kręgosłup (paravertebrally).
Podczas zabiegu klient kładzie się na stole w pozycji * na brzuchu*. Pod stawem skokowym znajduje się wałek. W razie potrzeby dostępna jest Bielizna Jednorazowa.

Nakładany jest ciepły olejek do masażu (lub olej Shea, jako dodatkowa opcja). Masaż rozpoczyna się od lekkiego głaskania wzdłużnego, a następnie poprzecznego. Stymuluje receptory skóry i pomaga rozluźnić mięśnie. Następnie masażysta przechodzi do pocierania, zwiększając w ten sposób przepływ krwi do skóry i tkanek mięśniowych. Mięśnie rozluźniają się jeszcze głębiej. Stają się bardziej miękkie i cieplejsze. Po wystawieniu na mięśnie szyi zmniejsza się skurcz, naczynia krwionośne rozluźniają się.

Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi do mózgu, a wraz z nim dopływ tlenu. Zmniejsza ból głowy i łagodzi stres. Następnym krokiem jest ugniatanie. Jest to najgłębszy i najbardziej intensywny sposób masażu. Pozwala najskuteczniej oddziaływać na włókna mięśniowe w ogniskach bólu i napięcia mięśniowego. Wszystkie techniki ugniatania przeplatają się z lekkim głaskaniem, wzmacniając w ten sposób efekt. Przy takim masażu poprawia się odpływ limfatyczny.

Jakie odczucia mogą być po klasycznym masażu pleców

Większość ludzi po klasycznym masażu pleców czuje się bardziej energiczna, pewna siebie, zrelaksowana, wolna, bardziej elastyczna, ich ból ustępuje, poprawia się nastrój. W rzadkich przypadkach możesz czuć się trochę dziwnie.

Uczucie bólu po klasycznym masażu pleców, czy to normalne?

Oto kilka przypadków, w których możesz odczuwać ból po klasycznym plecach:
Nie uprawiasz sportu, prowadzisz siedzący tryb życia, twoje mięśnie zanikły. W takim przypadku mięśnie mogą boleć po klasycznym plecach, ponieważ masaż jest takim samym treningiem jak zajęcia na siłowni!

Lub sytuacja odwrotna: prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz sport lub masz pracę związaną z pracą fizyczną. Odczuwasz napięcie i ból mięśni. Aby ci pomóc, masażysta przykłada większy nacisk, aby rozciągnąć i rozluźnić napięte mięśnie.
Dobrą wiadomością jest to, że odczucia bólu powinny ustąpić w ciągu 24 do 72 godzin, niezależnie od tego, jak zostały nabyte.

Jak często można wykonywać klasyczny masaż pleców

Czas trwania kursu klasycznego masażu pleców – około 10-12 zabiegów, codziennie lub co drugi dzień.

Cena klasycznego masażu pleców w Krakowie

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z klasycznego masażu pleców w SALONIE OASIS BEAUTY & SPA. Zrób miłą niespodziankę dla siebie i swojej skóry, ciesząc się użytecznym zabiegiem. Jesteśmy pewni, że cena klasycznego masażu pleców zadowoli Cię!
Aby umówić się na wizytę w SALONIE OASIS BEAUTY & SPA, kliknij link lub skontaktuj się z nami pod poniższymi numerami telefonów:
Tel. +48(518) 739-012
Tel. +48(12) 421-30-14
Kraków, dzielnica Kazimierz, salon OASIS BEAUTY & SPA

Może Cię również zainteresować:

Masaż Sportowy

Salon OASIS

Ваше сообщение было отправлено

Błąd podczas wysyłania wiadomości