Certyfikat - bezpieczna turystyka Małopolska
Travelers’ Choice 2020

Makijaż permanentny Kraków

 

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny czy tatuaż, to modna i bardzo popularna metoda, która sprawi, że będziesz wyglądać idealnie każdego dnia. Długotrwały efekt takiego makijażu pozwala zaoszczędzić wiele czasu na codziennym nakładaniu kosmetyków kolorowych. Makijaż permanentny, to piękny wygląd, który pozostaje na długo. Tatuaż ukrywa niedoskonałości estetyczne i podkreśla walory naszej urody. Salon OASIS BEAUTY&SPA oferuje szeroki asortyment makijażu permanentnego w Krakowie, który wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dużym doświadczeniem pracy.

REZERWACJA

Jeżeli chcesz podkreślić, wyeksponować, skorygować czy udoskonalić rysy twarzy, ukryć mankamenty skóry, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie makijaż permanentny / tatuaż. Przy pomocy takiego makijażu można stworzyć indywidualny obraz, wyregulować kształt brwi, ust, wizualnie zmienić rozstaw oczu, a także poradzić sobie z alopecją w okolicach brwi. I to co najmniej na kilka lat. Makijaż permanentny to nowoczesny sposób kreowania indywidualnego i niepowtarzalnego wizerunku, możliwość zaoszczędzenia czasu, to zawsze podkreślone i wyraziste oczy i usta. Nowoczesne techniki makijażu permanentnego brwi, stosowane przez pracowników salonu OASIS BEAUTY&SPA, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i pomogą rozwiązać wszystkie problemy, nawet , które wydają się nie do pokonania.
Kliknij tutaj i zapoznaj się z cenami makijażu permanentnego brwi.

Tatuaż brwi

Uwaga ważna informacja!
Praktycznie 70% niedoskonałości kosmetycznych może zostać skorygowana przy pomocy nowoczesnych technik makijażu permanentnego, a co najważniejsze bez żadnej ingerencji chirurgicznej:

  • zbyt wąskie usta;
  • pigmentacja konturów ust;
  • asymetria oczu, brwi, ust;
  • zmiany wiekowe (opadanie kącików ust i oczu);
  • zajęcza warga, blizny w okolicy wykonywania zabiegu..

Jakie techniki makijażu permanentnego są najbardziej popularne?

Istnieje wiele technik wykonywania makijażu permanentnego, spośród których tylko doświadczony specjalista potrafi wybrać metodę, odpowiednią dla każdej indywidualnej klientki z uwzględnieniem jej typu skóry, kształtu twarzy, gęstości naturalnych rzęs oraz brwi i nanieść tatuaż na wybranej części ciała tak, aby wyglądał on jak najbardziej efektownie.

Przyjrzyjmy się metodom wykonania makijażu permanentnego brwi

Zalety makijażu permanentnego brwi:
– właściwie dopasowany kształt brwi sprawi, że twoje spojrzenie stanie się bardziej uwodzicielskie;
– rysy twarzy staną się bardziej wyraziste;
– na zawsze zapomnisz o codziennym malowaniu brwi i używaniu kosmetyków dekoracyjnych do ich podkreślenia;
– znikną problemy, związane z częściową lub całkowitą alopecją brwi;
– kosmetyczne wady skóry w strefie wykonania tatuażu staną się niewidoczne.

Techniki i metody wykonywania permanentnego makijażu brwi:

1).Metoda «ombre», inaczej metoda «cieniowania», zwana także przez klientki metodą «pudrowa», jest porównywana z delikatnym napylaniem, w wyniku którego brwi wyglądają bardzo naturalnie, tak jak gdyby makijaż został wykonany cieniami kosmetycznymi. Metoda „ombre”, „cieniowanie” czy metoda „pudrowa” jest dosyć skomplikowana technicznie i wymaga od specjalisty dużego profesjonalizmu, ponieważ ważny jest prawidłowy wybór pigmentów, które będą dopasowane do naturalnego koloru brwi.

Technika cieniTechnika ombre /cieniowania/pudrowa.

2). Metoda «włoskowa» (piórkową). diametralnie różni się od metody «ombre», «cieniowania» czy «pudrowej» przede wszystkim tym, iż podczas tej procedury specjalista, będzie musiała wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi i narysować na skórze prawie każdy włosek brwi, nadając im odpowiedniego kształtu i koloru. Włoski są rysowane zgodnie z naturalnym układem danej części brwi, długość i gęstość włosków jest również dopasowywana do miejsca położenia na brwiach. To właśnie dzięki temu udaje się stworzyć wizualnie naturalne brwi, bez jakichkolwiek pustych miejsc tam, gdzie brwi rosną nierównomiernie lub spowodowanych alopecją. Ponadto dzięki tej techniczne udaje się ukryć znajdujące się w okolicach brwi blizny i szramy, które dotychczas były krępujące.

Technika tatuażu z udarem włosówMetoda «włoskowa» w tatuażu brwi

Zarezerwuj termin makijażu permanentnego już teraz, po prostu kliknij REZERWACJA

Porozmawiamy teraz o sposobach wizualnej zmiany rozstawu oczu, a dokładnie o konturachdolnej i górnej powieki czyli o «kreskach».

Specjalistyczny eyeliner lub kredka kosmetyczna są nieodłącznym atrybutem większości kobiet. Przy pomocy tego nieskomplikowanego akcesorium wiele Pań codziennie maluje «kreski» na dolnej i górnej powiece, starając się nadać oczam właściwego kształtu. Proces ten wymaga codziennego wysiłku i zajmuje dużo czasu. Tymczasem można ułatwić sobie życie, wykonując tatuaż na dolnej lub górnej powiece bądź na obydwu powiekach jednocześnie, dzięki czemu będziemy mieć namalowane takie «kreski» jak chcemy, z tą tylko różnicą, że będą się oni utrzymywać przez dłuższy czas. Zapraszamy do skorzystania z usług specjalistów salonu piękności OASIS BEAUTY&SPA, którzy wykonają ten zabieg bezboleśnie i w maksymalnie komfortowych warunkach.

Zalety makijażu permanentnego oczu:
– makijaż niezmywalny;
– gwarancja trwałości makijażu;
– możliwość wizualnego zwiększenia gęstości rzęs;
– możliwość korekty opadania powieki, związanego z wiekiem;
– makijaż, który pomaga wyglądać doskonale 24 godziny na dobę;
– makijaż, który pozwala na wizualną zmianę rozstawu oczu i ich kształtu.

Techniki i metody makijażu permanentnego oczu:

Dużym powodzeniem i popularnością cieszą się trzy rodzaje makijażu permanentnego/tatuażu oczu: 
1).”Kreski” – jest to najbardziej popularna metoda tatuażu oczu. Zwyczajnym eyelinerem lub kredką kosmetyczną bardzo trudno jest nanieść idealnie symetryczne linie, dlatego też na taki makijaż musimy poświęcić dużo czasu.
Kreski mogą być narysowane na całej linii powieki, zaczynać się od środka, być wykończone w formie linii prostej lub zgiętego ogonka. Kreski mogą być klasyczne, mogą być delikatnie rozcieniowane (podobnie do naniesienia ich miękką kredką). Kreski mogą być wykonane zarówno na górnej, jak i na dolnej powiece.

kredka do oczu

Technika kreski

2). „Wypełnienie przestrzeni między rzęsami” (wizualne zwiększenie objętości rzęs) – metoda makijażu permanentnego, przy którym pigment jest nanoszony wyłącznie na skórę pomiędzy włoskami rzęs i tym samy wizualnie zwiększa ich objętość. Tatuaż między rzęsami, podobnie jak kreski może być wykonany zarówno na dolnych jak i na górnych powiekach.

kredka do oczu

Technika wypełnienia przestrzeni między rzęsami

3). Technika „kreski z rozcieniowaniem górnej powieki” – taki tatuaż często nazywany jest tatuażem artystycznym, jest on jednym z najbardziej skomplikowanych sposobów naniesienia pigmentu. Specjalista stara się dokładnie oddać efekt naniesienia cieni kosmetycznych, które od narysowanych kresek łagodnie przechodzą na powiekę: od odcieni ciemniejszych do koloru cielistego.
W efekcie oko wygląda tak, jakby zostało pomalowane kreską i cieniami jednocześnie. Taka technika stosowana jest w wyłącznie na powiece górnej.

kredka do oczu

Technika tatuażu – kreski z rozcieniowaniem powieki górnej

WAŻNA INFORMACJA O MAKIJAŻU PERMANENTNYM DLA KLIENTÓW !
Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu wybranego zabiegu należy zebrać o nim maksymalną ilość informacji, najlepiej w miejscu, w którym planowane jest jego wykonanie. Zazwyczaj wszystkie salony, specjalizujące się w tej dziedzinie, udzielają klientom wyczerpujących informacji o wszystkim, co klient powinien wiedzieć. W naszym salonie OASIS BEAUTY&SPA w Krakowie odpowiedzi na wszelkie pytania można znaleźć na stronie internetowej, natomiast zalecenia odnośnie przygotowania do zabiegu makijażu permanentnego i pielęgnacji po jego wykonaniu można otrzymać u nas w formie drukowanej lub elektronicznej.
Podczas wykonywania zabiegu tatuażu oczu klient przez długi czas powinien znajdować się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami, nie można siedzieć ani stać. Zabieg ten nie jest wskazany dla osób mających klaustrofobię, a także dla osób, które z jakichkolwiek innych powodów nie będą mogły przez długi czas leżeć z zamkniętymi oczami.

W jaki sposób przebiega zabieg makijażu permanentnego konturów oczu?

Kolejne etapy wykonania zabiegu makijażu permanentnego krok po kroku:

– przed rozpoczęciem zabiegu specjalista dokonuje demakijażu oraz oczyszcza potrzebną powierzchnię antyseptykiem;
– następnie świeżo zaostrzoną kredką kosmetyczną lub wybranymi pigmentami specjalista szkicuje kształty przyszłego tatuażu. Później na wykonany szkic nanoszona jest maść znieczulająca. Dla takiego typu makijażu używa się wyłącznie znieczulenia w formie maści – inne rodzaje mogą spowodować, iż preparat przedostanie się do oczu.
– po upływie 15-20 minut specjalista rozpoczyna proces nanoszenia pigmentu przy pomocy specjalnego urządzenia (maszynki do tatuaży), które pozwala regulować głębokość przenikania, zmieniać nasadki (w celu stosowania różnych technik) oraz intensywność ruchów igły;
– pigment początkowo nanoszony jest wyłącznie wzdłuż linii rzęs lub w przestrzeniach między rzęsami w zależności od wybranej przez klienta techniki;
-dalej linia jest stopniowo rozszerzana do potrzebnej formy (z lekkim rozcieniowaniem kresek lub kreski przechodzącej w cienie do powiek);
– jeżeli zdecydujesz się na technikę z rozcieniowaniem górnej powieki, dodatkowo używana jest nasadka do rozcieniowania. W takim przypadku kąt zewnętrzny jest ciemniejszy, a na środku powieki następuje łagodne przejście do naturalnego koloru;
– po zakończeniu tatuażu specjalista nanosi maść nawilżającą i udziela indywidualnych wskazówek odnośnie pielęgnacji w okresie gojenia;
– czas wykonania i cena może być różna dla każdego indywidualnego przypadku, jednak bezwzględnie mieści się ona w granicach czasowych i cenowych, zawartych w cenniku salonu piękności. Dokładną cena zabiegu zawsze można ustalić ze specjalistą przed jego rozpoczęciem.

Trzeci rodzaj makijażu permanentnego na naszej liście to tatuaż ust i oczywiście metody jego wykonania.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust jest nanoszony na skórę przy pomocy kilku technik. Cechą wyróżniającą tatuażu ust jest możliwość zastosowania różnych sztuczek dekoracyjnych, szerokiej gamy kolorystycznej nanoszonych pigmentów, wykorzystanie takiego efektu jak łagodne przechodzenie koloru, półtony, wizualne powiększenie ust.
Wybór metody niewątpliwie zależy od Ciebie, jednak jest on również uzależniony od oczekiwanego wyniku. Aby dokonać właściwego wyboru i ani chwile nie wahać się przed wykonaniem makijażu permanentnego ust, zalecamy dokładne zapoznanie się z technikami tatuażu i efektami po jego wykonaniu.

Na czym polega zabieg powiększania ust tatuażem / makijażem permanentnym
Apetyczne, pełne usta zawsze będą w modzie. Jeżeli Twoje naturalne usta są wąskie, a marzysz o wydatnych, kształtnych ustach makijaż permanentny ust pomoże Ci spełnić marzenia.
Nawet zwyczajny kontur z rozcieniowaniem spowoduje, że Twoje usta staną się bardziej wydatne i wyraziste. Nowoczesne technologie naniesienia makijażu permanentnego pozwalają na zastosowanie dodatkowego efektu, np. tatuaż z efektem powiększenia ust lub tatuaż 3D.
Taka technika pozwoli nie tylko podkreślić i wyrównać, ale także naprawdę powiększyć usta, co jest osiągane przy pomocy połączenia wszystkich technik w jedną. Podczas zabiegu powiększania ust tatuażem skóra ust jest całkowicie wypełniana pigmentem w wybranym odcieniu a kontury ust są podkreślane. W niektórych przypadkach w celu powiększenia ust kontur jest nanoszony poza zewnętrzną linią ust jasnym odcieniem (kajal), wykonywany jest rysunek zarysu ust i rozjaśnienie części skóry pośrodku ust. Wykonanie tej pracy można naprawdę porównać z malowaniem obrazu. Jeżeli zdecydujesz się na powiększenie ust tatuażem, pamiętaj, iż gwarancją sukcesu jest prawidłowy wybór miejsca wykonania zabiegu, a przede wszystkim specjalisty, który sprawi, że Twoje usteczka nie tylko będą optycznie powiększone, ale jednocześnie będą wyglądać bardzo naturalnie.

Zalety tatuażu ust:
-pozwala skorygować takie wady jak „warga zajęcza” i blizny;
– powiększa usta, nadając im tym samym bardziej uwodzicielskich kształtów;
– wyrównuje kontur ust i sprawia, że stają oni idealnie symetryczne;
– sprawia, że usta wyglądają jak pomalowane nawet bez szminki;
– rozwiązuje problem pigmentacji konturu ust.

W ostatnich latach makijaż permanentny ust stał bardzo popularny wśród nowoczesnych kobiet. Przede wszystkim dlatego, że pozwala zaoszczędzić masę czasu na nanoszenie dziennego i wieczorowego makijażu oraz sprawia, że przez cały czas możemy wyglądać idealnie. Makijaż permanentny lub tatuaż ust to procedura mikropigmentacji, wykonywana przy pomocy specjalnego urządzenia, które pozwala wprowadzać potrzebne pigmenty pod skórę na głębokość 0,3-0,8 mm w celu niezmywalnego podkreślenia konturu ust.

Różnorodność technik wykonania makijażu permanentego ust:

1). Konturowanie jest zalecane przede wszystkim dla osób, które zetknęły się z problemem rozmytego, mało wyrazistego konturu, nierównomierną pigmentacją. Po tej procedurze usta mają wyraźnie zaznaczony kontur o szerokości 1-2 mm, równomierny kolor, wyglądają jakby były pomalowane kredką. Najlepiej jest wybrać kolor o jeden dwa tony ciemniejszy od naturalnego, ponieważ po wygojeniu się kolor będzie o wiele bledszy. Nawet podczas gojenia się usta wyglądają dość naturalnie, jednak taki efekt można osiągnąć wyłącznie wtedy, jeżeli jego wykonanie powierzymy profesjonaliście, który właściwie dobierze pigment, najlepiej pasujący do naturalnego koloru ust.

Tatuaż wargowy w Krakowie

Technika konturowania w makijażu permanentnym ust

2).”Kontur z częściowym cieniowaniem” – do jej stosowania nie ma żadnych przeciwwskazań. Taki rodzaj makijażu permanentnego wygląda bardzo naturalnie, na usta wystarczy nanieść niewielką ilość błyszczyka i Twój uśmiech stanie się niepowtarzalny. Kontur z częściowym cieniowaniem, to udoskonalona technika klasycznego tatuażu konturowego. Poza konturem na usta nanoszony jest pigment, który jest łagodnie rozcieniowywany po całej powierzchni. W tym przypadku cieniowanie wykonywane jest częściowo, nie na całej powierzchni ust, w kierunku od linii zewnętrznej do środka, a sam środek zostaje niepomalowany. Taka technika pomaga nie tylko podkreślić kontur ust, ale również powoduje, iż ich kolor staje się głębszy i bardziej intensywny. Jeżeli przy pomocy tatuażu chcesz podkreślić nie tylko kontur ust, jednak nie możesz zdecydować się na całkowite wypełnienie ust pigmentem, to kontur z częściowym cieniowaniem będzie dla Ciebie złotym środkiem.

tatuaż wargi

Kontur ust z częściowym cieniowaniem

3).”Kontur z całkowitym wypełnieniem», «powiększenie ust», «permanentna szminka», «tatuaż ust 3D” – jest to metoda ciesząca się największą popularnością z wielu przyczyn. Ten rodzaj makijażu permanentnego pozwala na osiągnięcie pełnej symetrii i idealnego konturu ust – wypełniony pigmentem kontur jest równomiernie rozcieniowany, a usta wyglądają naturalnie.
W zależności od oczekiwanego koloru, odpowiedni pigment pozwoli osiągnąć właściwy efekt. Jeżeli odcień jest maksymalnie zbliżony do koloru twoich ust, to w efekcie będą one wyglądały naturalnie, trochę bardziej wyraziście, staną się jednak o wiele bardziej efektowne dzięki wyraźnemu i symetrycznemu konturowi. Jeżeli natomiast chcesz, by Twoje usta nabrały jaskrawej, intensywnej barwy, na przykład podobnej do koloru ulubionej szminki to możesz uzyskać również i taki efekt, dlatego też drugą nazwą tej metody jest nazwa – permanentna szminka.

Optyczne powiększenie ust makijażem permanentnym lub tatuażem – to właściwie to samo, co makijaż permanentny / tatuaż ust konturowaniem z pełnym wypełnieniem. Jedyną różnicą może być tylko powiększenie ust przy pomocy narysowania konturu większego niż jest on w rzeczywistości. Pozwoli to na powiększenie dolnej czy górnej wargi lub też obydwu warg jednocześnie, dzięki czemu usta staną się idealnie symetryczne, wydatne i pomalowane na ulubiony kolor. Kolejną zaletą tej metody jest efekt 3D. Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości jest oczywiste, skąd wzięła się nazwa tej techniki «3D» (ссылка) – dzięki powiększeniu objętości ust I łagodnemu przejściu koloru od konturu do środka ust powstaje magiczny efekt «3D».

tatuaż wargi

Tatuaż ust: kontur z całkowitym wypełnieniem/ powiększenie ust/ 3d / Permanentna szminka

Zalety i wady powiększenia ust tatuażem

Trudno jest przecenić efektywność tej metody tatuażu, jej rezultaty mówią sama za siebie.
Usta stają się optycznie większe i bardziej uwodzicielskie.
Odpowiednio dobrane odcienie pigmentu tworzą naturalny efekt.
Proces gojenia jest dosyć szybki i bezbolesny.
Jeżeli lubisz jaskrawe kolory, możesz zawsze wyglądać oszałamiająco i jednocześnie zaoszczędzić dużo czasu.
Wykonując makijaż permanentny powiększający usta na długo zapomnisz o rozmazanej szmince lub niewyraźnych konturach. O każdej porze dnia i nocy usteczka będą wyglądać jednakowo atrakcyjnie.

Jakiego efektu należy spodziewać się po zabiegu powiększania ust tatuażem?

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu usta będą spuchnięte i czerwone, kolor będzie dość intensywny i nasycony. Ale już w ciągu tygodnia po wykonaniu makijażu permanentnego z powodu silnego łuszczenia się skóry ust kolor zblednie. Ostateczny odcień naniesionego pigmentu będzie widoczny dopiero po 3-4 tygodniach w zależności od właściwości indywidualnej reakcji każdego organizmu indywidualnie i zdolności do szybkiej regeneracji skóry (zdolność regeneracji, gojenia się).

Po pełnym wygojeniu się skóry (nie wcześniej niż za miesiąc) potrzebna będzie kolejna wizyta u specjalisty w celu dokonania korekcji i powtórnego naniesienia pigmentów, co dodatkowo wzmocni oczekiwany efekt powiększenia ust makijażem permanentnym, a także każdą inną procedurę naniesienia makijażu permanentnego.

W wyniku podkreślenia konturu ust i wypełnienia wolnej przestrzeni właściwymi pigmentami nasze usta będą sprawiały wrażenie powiększonych. Usta będą trochę większe, jaskrawsze I bardziej wyraziste. Ale wszystko to jest możliwe wyłącznie pod warunkiem, iż zabieg będzie wykonywany przez specjalistę, posiadającego wysokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Wyraźnie zaznaczony kontur, idealnie symetryczne kształty, łagodnie wycieniowany pigment I oczywiście fakt, że cały makijaż jest nie zmywalny będą nam dawać satysfakcję przez kolejnych kilka lat.

Makijaż permanentny Kraków – krok po kroku

Bez względu na to na jakiej części twarzy wykonywany jest tatuaż, zawsze jest on nanoszony według jednej i tej samej zasady:
– przede wszystkim przed zabiegiem specjalista pomaga w wyborze kształtu i koloru pigmentów;
– wybrany kolor nanoszony jest najpierw zwykłymi kredkami kosmetycznymi, dzięki czemu możesz sama zdecydować ostatecznie o swoim przyszłym wizerunki;
– zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia (maszynki do tatuażu), które posiada możliwość regulacji głębokości przenikania pigmentów, zmiany nasadek (w celu zastosowania różnych technik), wyboru prędkości ruchu igły;
– przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji skóry, następnie nanoszony jest antyseptyk oraz preparat znieczulający;
– w przypadku niskiego progu bólowego specjalista na prośbę klienta powtórnie nanosi środki znieczulające w celu zapewnienia jak największego komfortu.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem makijażu permanentnego i jak się do niego przygotować?

Makijaż permanentny najlepiej zaplanować na początek lub środek cyklu menstruacyjnego. W tym okresie obniża się próg bólu. Najlepszą porą dnia jest są godziny pomiędzy 12:00 a 14:00, to właśnie w tym czasie najmniej odczuwamy ból.

Aby zabieg odbył się zgodnie z planem konieczne jest właściwe przygotowanie się do niego. Już na dwa tygodnie przed zaplanowaną wizytą należy zrezygnować z opalania się zarówno na słońcu, jak i w solarium. Kiedy skóra ma najbardziej naturalny kolor, specjalista lepiej dopasuje odpowiednie pigmenty do wykonania tatuażu.

Dwa tygodnie przed wykonaniem makijażu permanentnego zaleca się zakończenie wszystkich aktywnych zabiegów pielęgnacyjnych skóry twarzy: peelingi kwasowe i naturalne, mechaniczne oczyszczanie skóry, w przeciwnym przypadku czas gojenia się makijażu permanentnego może się wydłużyć.

Tydzień przed zabiegiem należy zakończyć przyjmowanie antybiotyków, ponieważ obniżają one lekooporność organizmu i spowalniają regenerację skóry.

Należy również zrezygnować z przyjmowania preparatów rozrzedzających krew, np. z aspiryny, gdyż podobne preparaty powodują aktywne wydzielanie limfy z rany, pozostałej po tatuażu, a razem z limfą wydalana jest również duża część pigmentu.

2-3 dni przed wizytą w salonie należy wyeliminować napoje zawierające alkohol i kofeinę.
Powodują one rozrzedzenie krwi i zmniejszają odporność na ból.

W przeddzień zabiegu zaleca się wyeliminowanie z posiłków produktów tłustych, smażonych I wędzonych, aby uniknąć opuchlizny. Radzimy również nie stosować kosmetyków kolorowych I dać skórze odpocząć.

Osoby, które na co dzień noszą szkła kontaktowe i okulary, przed zabiegiem powinny ściągnąć szkła i przynieść na zabieg okulary. W okularach makijaż permanentny może wydawać się troche zniekształcony. Aby móc zobaczyć prawdziwą formę makijażu, wstępnie wykonany przez specjalistę szkic, należy ocenić przez soczewki swoich okularów i w razie konieczności skorygować go.

Wady makijażu permanentnego

Jedynym, chociaż niemało ważnym minusem tego cudownego zabiegu są nieprzyjemne odczucia podczas nanoszenia makijażu permanentnego. Oczywiście przed rozpoczęciem tatuażu stosowane są środki znieczulające, jednak tak czy inaczej ból jest odczuwalny. Jego siła zależy od wysokości indywidualnego progu bólu człowieka oraz nastawienia psychoemocjonalnego.
Czasami podczas nanoszenia pigmentu klientom łzawią oczy, niektórzy wymagają dodatkowego znieczulenia, a niektórzy czują tylko lekkie ukłucia podczas pracy igłą.

Jest jeszcze jeden nieprzyjemny moment: regeneracja. Trzeba pogodzić się z tym, iż od 7 do 14 dni nie będziemy wyglądać zbyt efektownie, jednak zabieg jest tego warty! Jeżeli będziemy stosować się do wszystkich zaleceń specjalistów, to proces gojenia się minie szybko I komfortowo.

Możliwe komplikacje po wykonaniu makijażu permanentnego / tatuażu.

Nieudany zabieg naniesienia makijażu permanentnego nie jest niestety rzadkością. Najczęściej ma to miejsce w przypadku wykonywania zabiegu w warunkach domowych, w niesterylnych warunkach przez niedoświadczonych specjalistów. Wiele nieprzyjemnych sytuacji ma miejsce z winy klienta: nieprawidłowa pielęgnacja, zlekceważenie zaleceń specjalisty, samodzielny wybór środków pielęgnacyjnych.
Możliwe są następujące komplikacje:
– liczne krwiaki (siniaki), jeżeli podczas zabiegu zostały naruszone naczynia krwionośne, mijają w ciągu tygodnia;
– zakażenia, jeżeli zabieg był wykonany w miejscu, gdzie nie są przestrzegane odpowiednie normy sanitarne (w domu). Bakterie i wirusy, przenikając do krwi powodują procesy zapalne, które prowadzą do tego, iż po pewnym czasie rany zaczynają ropieć. W takim przypadku niezwłocznie należy skorzystać z porady lekarskiej;
– reakcja alergiczna. Pigmenty certyfikowane, stosowane przez specjalistów w salonach piękności, składają się z komponentów naturalnych. Tanie podróbki, używane przez amatorów w warunkach domowych mogą zaszkodzić nie tylko wyglądowi tatuażu, ale również zdrowiu klienta.
W przypadku wystąpienia takiej reakcji należy niezwłocznie zwrócić się do alergologa.
– nieprzewidziane zmiany kształtu i odcienia tatuażu. Mogą być spowodowane barwnikami niskiej jakości, które rozmywają się pod skórą i tym samym zniekształcają kontury. Odcień może stawać się bardziej czerwony, zielony lub niebieski;
– niektórzy uważają, iż tatuaż konturów oczu może być szkodliwy dla wzroku, ale jest to nieprawda.
Igła urządzenia do wykonywania makijażu permanentnego nie może uszkodzić błony śluzowej gałki ocznej, nawet jej nie dotyka.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest bezpieczny, ale niestety nie dla wszystkich. Może on skomplikować sytuację w przypadku niektórych chorób. Tatuaż jest przeciwwskazany przy następujących schorzeniach klienta:
– choroby zakaźne;
– wszelkie procesy zapalne w organizmie, grypa, zapalenie górnych dróg oddechowych, podwyższona temperatura ciała;
– wysypki dermatologiczne w okolicy lub bezpośrednio w miejscu naniesienia makijażu permanentnego;
– pieprzyki i inne znamiona w strefie planowanego tatuażu;
– choroby onkologiczne;
– łuszczyca w fazie aktywnej, szczególnie na twarzy;
– zaostrzenie się chorób chronicznych, ciężkie choroby organów wewnętrznych;
– skłonność do tworzenia się keloidów;
– cukrzyca;
– epilepsja;
– AIDS;
– zapalenie wątroby;
– hemofilia, zaburzenia krzepnięcia krwi;
– alergia na pigmenty lub inne środki, stosowane w zabiegu;
– ciąża i okres laktacji;
– miesiączka;
– wiek poniżej 18 lat;
– zaburzenia psychiczne;
– zapalenie spojówek.

Przed rozpoczęciem zabiegu lingrenista poinformuje o wszystkich względnych i bezwzględnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu, wypełniając ankietę, zawierającą szereg pytań odnośnie stanu zdrowia. Należy odpowiadać na nie uczciwie i szczerze, mając świadomość, iż nieprawdziwe informacje mogą pociągnąć za sobą określone skutki, za które odpowiedzialność ponosi wyłącznie klient.

Zalecenia i postępowanie pozabiegowe, pielęgnacja domowa.

Po zabiegu w miejscach naniesienia tatuażu pojawia się opuchlizna i zaczerwienienia, które znikną najpóźniej za kilka dni. W pierwszym dniu po naniesieniu makijażu skóra w tych miejscach będzie wilgotna z powodu wydzielającej się limfy. Należy osuszać skórę sterylnymi serwetkami medycznymi, a także dokładnie dezynfekować przepisanymi antyseptykami (miramistyną, chlorheksydyną). Najlepiej robić to patyczkiem kosmetycznym w celu uniknięcia przenikania środka do oczu lub do ust. Kiedy roztwór wyschnie, należy nanieść maść gojącą (bepanthen, pantenol, wazelinę).

Na 3-5 dzień miejsca naniesienia makijażu permanentnego pokryją się strupkami, skóra zacznie swędzieć. Uwaga: należy się powstrzymać, w żadnym przypadku nie można się drapać. Nie wolno również zdzierać strupków. Po pełnym wygojeniu się same odpadną.

Kiedy skóra zostanie całkowicie oczyszczona ze strupków, kolor pigmentu może wydawać się bledszy niż spodziewany. Bez obaw, w miarę gojenia się pigment będzie nabierał właściwego odcienia. To właśnie dlatego często lingreniści proponują wykonanie, np. konturów ust troche bardziej jaskrawych niż klient sobie życzy. Całkowite gojenie się ran i regeneracja po naniesieniu makijażu permanentnego trwa 3-4 tygodnie.

Korekcja potrzebna czy nie?

Aby makijaż permanentny miał perfekcyjny wygląd po całkowitym wygojeniu się skóry należy wykonać korekcję pierwotnego efektu. Lingrenista uzupełni pigmentem miejsca, na których podczas gojenia mógł się on częściowo rozmazać, a jeżeli to konieczne może mu również dodać wyrazistości. Dzięki temu tatuaż będzie wyglądał idealnie przez dłuższy czas. Nawet jeżeli jest się w pełni zadowolonym z pierwotnego wyglądu tatuażu, należy wykonać korekcję, gdyż w przeciwnym wypadku nie można zagwarantować, iż kolor nie wyblaknie za pół roku.

Następny tatuaż wykonuje się wtedy, gdy pigment zaczyna blaknąć. W większości przypadków makijaż permanentny utrzymuje się na skórze bez zmian do 2-3 lat, jednak jest to bardzo indywidualne.

Jeżeli po dwóch-trzech latach nie będzie potrzeby zmiany formy makijażu permanentnego, to powtórny zabieg należy przeprowadzić dopiero wtedy, gdy odcień zacznie tracić swój kolor. Specjalista całkowicie odnowi pigment koloryzujący i długo jeszcze będzie można się cieszyć swoim doskonałym wyglądem.

Najczęściej zadawane pytania

1. Co zrobić by zarówno zimą w górach, jak i w lecie na plaży wyglądać jednakowo pięknie bez użycia kosmetyków?

makijaż permanentny w górach i na plaży

Niewątpliwie każda przedstawicielka płci pięknej marzy o tym, aby zapomnieć o codziennym nakładaniu makijażu i jednocześnie doskonale wyglądać i w restauracji, i na plaży, i w domu, o każdej porze roku i dnia. Pakując walizkę na urlop lub w delegację każda kobieta wolałaby nie zabierać ze sobą pół walizki kosmetyków, ograniczając się jedynie do środków pielęgnacji skóry. Czy to tylko marzenie? Może się ono spełnić dzięki makijażowi permanentnemu. Chcąc się pozbyć ogromnej kosmetyczki, nie zapominajmy jednak o kilku szczegółach:
– wizytę u lingrenisty należy zaplanować co najmniej miesiąc przed urlopem lub innym ważnym wydarzeniem w życiu.
– musimy wziąć pod uwagę porę roku i warunki pogodowe po zabiegu;
– wymagane jest ścisłe przestrzeganie wszelkich zaleceń specjalisty przed i po wykonaniu makijażu permanentnego.

2. Kiedy najlepiej wykonać tatuaż przed zbliżającym się ważnym wydarzeniem w życiu?

Specjaliści w zakresie makijażu permanentnego i kosmetologii estetycznej zalecają wykonanie zabiegu tatuażu nie później niż 1 miesiąc przed wydarzeniem (ślub, długo oczekiwany urlop, ważna delegacja …).
Makijaż permanentny pomimo tego, iż jest metodą małoinwazyjną, narusza powłokę skóry, co powoduje, iż niezbędny jest okres regeneracji, podczas którego należy odpowiednio pielęgnować skórę brwi, wokół oczu i ust. Nie ma w tym nic trudnego. Najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie zaleceń specjalisty.
Kontakt z piaskiem i dużą ilością promieni słonecznych to czynniki, których raczej nie można uznać za sprzyjające regeneracji, podobnie jak śnieg, wiatr i mróz. Należy także pamiętać, że praktycznie zawsze wykonaniu tatuażu zalecana jest powtórna wizyta u specjalisty w celu korekcji pierwotnego efektu. Termin takiej wizyty zależy od obszaru wykonania makijażu permanentnego, specyfiki struktury skóry oraz ogólnych zdolności gojenia się organizmu. Korekcja najczęściej ustalana jest nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni od wykonania tatuażu. Całkowite wygojenie się skóry następuje miesiąc po zabiegu.

3. Czy słońce szkodzi świeżo wykonanemu makijażowi permanentnemu / tatuażowi?

makijaż permanentny na słońcu

Oddziaływanie promieni UV jest największym wrogiem świeżo wykonanego tatuażu. Promienie słoneczne powodują blaknięcie pigmentów, ponieważ nie zdążyły one jeszcze utrwalić się w skórze. Może to spowodować zmianę pierwotnego koloru lub też, co gorsza, doprowadzić do nierównomiernego ułożenia się pigmentu. Dlatego też od razu po naniesieniu makijażu permanentnego surowo zabronione jest korzystanie z solarium oraz opalanie się, nie zaleca się również korzystania z sauny, łaźni, basenu oraz siłowni.

Jeżeli okres regeneracji po naniesieniu makijażu przypadł akurat na upalne lato, to koniecznie należy chronić czułe miejsca przed oddziaływaniem promieni słonecznych. W celu maksymalnej ochrony nawet po całkowitym wygojeniu się należy używać takich środków jak chociażby kapelusz przeciwsłoneczny z szerokim rondem, okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem SPF nie mniej niż 50-80.

4. Jak wpływa słona woda morska na świeżo wykonany makijaż permanentny?

Wygojony i utrwalony tatuaż nie reaguje na wodę morską i nie zmyje się, co oznacza, że szczęśliwe posiadaczki makijażu permanentnego mogą być pewne swojego perfekcyjnego wyglądu. Natomiast niedawno wykonanego makijażu permanentnego w żaden sposób nie wolno narażać na kontakt z wodą morską, gdyż jej działanie spowalnia proces gojenia się ran, powoduje podrażnienia i świąd.

5. Jakie są najważniejsze zalety makijażu permanentnego/tatuażu w porównaniu z kosmetykami dekoracyjnymi?

Makijaż permanentny/tatuaż to zabieg uniwersalny, pozwalający jednocześnie rozwiązać kilka problemów: ukryć wady skóry (blizny w okolicach brwi), podkreślić naturalną kobiecą urodę oraz zaoszczędzić wiele czasu na wykonywanie codziennego makijażu.

Zalety metod makijażu permanentnego w porównaniu z kosmetykami:
– możliwość zachowania perfekcyjnego wyglądu o każdej porze dnia i nocy;
– makijaż jest długotrwały, wodoodporny, dzięki czemu możemy spokojnie spędzać czas w wodzie nie martwiąc się o swój wygląd;
– nie każda kobieta potrafi szybko i sprawnie narysować idealnie równe linie, których wymaga codzienny makijaż, musi więc tracić na to dużo czasu; przy makijażu permanentnym wystarczy, że na twarz naniesiemy krem, na usta błyszczyk i nasz perfekcyjny wizerunek jest już gotowy;
– tatuaż niezawodnie ukrywa wszystkie mankamenty urody, jak np.: wąskie usta, rzadkie brwi,
blizny w okolicach wykonania tatuażu;
– makijaż permanentny może chronić przed reakcjami alergicznymi na kosmetyki dekoracyjne;
– pozwala chronić skórę przed nadmiernym rozciąganiem się podczas codziennego zmywania i nanoszenia dużej ilości kosmetyków dekoracyjnych.

W ostatnim czasie makijaż permanentny stał się bardzo popularny wśród przyszłych panien młodych i można to łatwo wytłumaczyć. Tatuaż pozwala pannie młodej bawić się na swoim weselu i śmiać się do łez bez obaw o to, że rozmaże się jej makijaż. Panna młoda może się również cieszyć pocałunkami ze swoim wybrankiem, nie martwiąc się, że kontur czy kolor ust mogą stracić swój wygląd.

makijaż permanentny na weselu

6. Czy można wykonać makijaż permanentny w domu?

Wiele osób decyduje się na zabieg w warunkach domowych, szukając możliwości jak najtańszego jego wykonania i nie mając świadomości konsekwencji, które mogą potem kosztować o wiele więcej. Warunki antysanitarne i niski poziom profesjonalizmu stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet dla życia klientów i są to skutki, z którymi muszą się liczyć osoby szukające oszczędności.

Należy pamiętać, iż makijaż permanentny to zabieg, który wymaga ingerencji w powłokę skóry, co związane jest z późniejszym okresem regeneracji. Dlatego też takie zabiegi należy wykonywać w gabinetach specjalistycznych, w których ściśle przestrzega się norm higieniczno-sanitarnych. Istotną rolę odgrywają również kwalifikacje lingrenisty, który będzie wykonywał tatuaż. Dyletant, przyjmujący w warunkach antysanitarnych lub wysoko wyspecjalizowany specjalista w sterylnym gabinecie – wybór należy do Ciebie.

Ponadto tanie, nieatestowane pigmenty mogą, jeżeli nie od razu, to po pewnym czasie zmienić kolor w zupełnie nieoczekiwany sposób.

Nieprofesjonalnie wykonany tatuaż może grozić nierównomiernym naniesieniem (asymetria brwi, konturów ust, oczu), brak znajomości podstaw kolorystyki może spowodować pojawienie się koloru, którego zupełnie się nie spodziewaliśmy, a wszelkie korekty są dość trudne do wykonania i kosztowne.

Makijaż permanentny dopasowany i wykonany przez doświadczonego specjalistę może zamienić kobietę w prawdziwą piękność.I odwrotnie – źle dobrane kształty i kolory mogą spowodować, że twarz będzie wyglądała na opuchniętą

7. Czy tatuaż jest bezpieczny oraz do czego potrzebny jest autoklaw?

autoklaw

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest fakt, iż autoklaw i bezpieczeństwo to pojęcia synonimiczne w przypadku wykonania makijażu permanentnego w każdym obszarze twarzy.

Zabieg można uznać za bezpieczny, a zdrowie klienta za w pełni chronione dopiero wtedy, kiedy spełnione są wszystkie wymogi higieniczne, sterylne i sanitarne.

Makijaż permanentny to zabieg, do którego wykonania używa się specjalnego urządzenia ze zmiennymi igłami. Przy ich pomocy pod skórę wprowadzane są potrzebne pigmenty, co powoduje, że powłoka skóry zostaje uszkodzona.

Decydując się na tatuaż, należy zaplanować wizytę wyłącznie w tym salonie, w którym przestrzegane są wszystkie normy sanitarno-epidemiologiczne, wymagane przy świadczeniu tego typu usług. Jest to oczywiście posiadanie autoklawu, rękawic jednorazowych, środków do dezynfekcji skóry, specjalnie wyposażonego pomieszczenia. Jeżeli zlekceważymy te wymogi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas tatuażu może dojść do zakażenia i spowodować wiele niepożądanych skutków – moralnych, fizycznych i materialnych.

Przed zarezerwowaniem terminu zabiegu radzimy zapytać u wykonawcy usługi czy posiada on autoklaw i wszystkie pozostałe wyżej wymienione akcesoria, które gwarantują bezpieczne wykonanie zabiegu makijażu permanentnego.

8. Makijaż permanentny/tatuaż – czy to bolesny zabieg?

Trudno nazwać ten zabieg przyjemnym, jednak osiągnięty efekt jest istotnym argumentem, przemawiającym za tym, żeby trochę pocierpieć.
Podczas naniesienia makijażu permanentnego zostaje naruszona powłoka skóry, co powoduje uczucie bólu. Obecnie nie stanowi to większego problemu, ponieważ mamy do dyspozycji dużo środków znieczulających. W miejscach specjalizujących się w świadczeniu tego typu usług, w których pracują prawdziwi profesjonaliści, zawsze pomogą oni w doborze odpowiedniego rodzaju znieczulenia i zrobią wszystko, żeby zabieg odbył się bezboleśnie i jak najbardziej dogodnie dla klienta.
Salon OASIS BEAUTY&SPA proponuje wszystkie rodzaje usług makijażu permanentnego z zastosowaniem środków znieczulających w wykonaniu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z co najmniej 10-letnim doświadczeniem pracy.

9. Ile kosztuje makijaż permanentny?

Wszyscy wiemy, że cena i jakość to pojęcia nierozłączne. Ustalając cenę makijażu permanentnego, bierze się pod uwagę przede wszystkim takie czynniki jak poziom zakładu, jego lokalizacja, stopień przygotowania i doświadczenie specjalistów, wyposażenie, przy pomocy którego wykonywane są zabiegi, posiadanie autoklawu oraz gabinetu specjalistycznego. Wszyscy chcemy osiągnąć jak najlepszy efekt przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa dla zdrowia, ponosząc jak najmniejsze koszty. Niestety nie jest to możliwe. Wykwalifikowani pracownicy, posiadający wieloletnie doświadczenie nigdy nie zgodzą się na wykonanie wielogodzinnego zabiegu za cenę, proponowaną przez nowicjuszy w warunkach domowych. Nawet dobry specjalista, nie posiadający np. autoklawu, specjalnie wyposażonego gabinetu i aparatury nie może dać gwarancji bezpieczeństwa takiego zabiegu.
Warunki wykonania makijażu permanentnego powinny spełniać wszystkie wymogi i normy sanitarne: wygodna kozetka dla klienta, fotel dla specjalisty, wyposażenie, pozwalające na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych technik tatuażu, oświetlenie, posiadanie autoklawu i innych środków sterylizacji, jednorazowe materiały wymienne. Wyłącznie takie czynniki powinny mieć wpływ na wybór miejsca, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg tatuażu permanentnego z uwzględnieniem ceny, którą jesteśmy w stanie zapłacić za tę usługę.
Salon piękności OASIS BEAUTY&SPA w Krakowie to specjalistyczny gabinet, profesjonalnych lingrenistów oraz dostępne ceny

Tylko makijaż permanentny brwi, ust i powiek sprawi, że przez długi czas zachowasz perfekcyjny wygląd w każdej sytuacji życiowej!

Salon OASIS

Ваше сообщение было отправлено

Błąd podczas wysyłania wiadomości