Certyfikat - bezpieczna turystyka Małopolska
Travelers’ Choice 2020

Manicure dzieciecy


time30 min
price40

 Manicure

Manicure dla dzieci – już dawno nie jest nowym zabiegiem w salonach urody i wiele rodziców już docenili jego korzyści. Proponujemy dokładnie obejrzeć ważne cechy wzrostu i budowy paznokci u dzieci.Paznokcie u mężczyzn rosną szybciej jak u kobiet, a u dzieci rosną one jeszcze szybciej. Najbardziej odpowiednim dla nich będzie manicure europejski ( nie cążkowy ) ale technologia przeprowadzenia manicure dla dzieci, znacznie różni się od dorosłego.

Cechy manicure dla dzieci

Paznokcie zaczynają się tworzyć jeszcze w trakcie rozwoju płodowego z embrionalnych paznokci, które później zostaną się w wyglądzie skrzydlika paznokcia na całe życie. Skrzydlik paznokcia – to cieńka warstwa przylegająca do płytki paznokcia i rosnąca razem z nią.Ale w łonie matki paznokci odrastają tak nieznacznie, że u noworodka płytki paznokci pokrywają tylko podstawę paznokci i nie tworzą wolnego brzegu paznokci.Budowa paznokci u dziecka jest podobna do struktury paznokci u dorosłych, ale ma wiekowe różnicy. Jedna z których jest bardzo duży skrzydlik, cienki naskórek i skóra wokół płytek paznokci. Przez to u dzieci często występują zakażenia u podstawy wzrostu paznokcia i tworzą się zadziory.Często zdarza się,że w szkolnym wieku płytki paznokci mogą zostać cienkie, przez co mogą pojawić się tak zwane „białe plamy” w grubości płytek paznokci.

W jakim wieku można wykonać manicure dla dziecka?

Nie ma określonego limitu wieku, ponieważ manicure dla dzieci to przede wszystkim higieniczny zabieg,do którego dziecko powinno być przyzwyczajone od małego. Dla dziecka to wyłącznie delikatne cięcie paznokci, ale dla młodych kobiet w wieku od 6 lat możemy zaoferować manicure dziecięcy i malowanie paznokci kolorowymi lakierami (za zgodą rodziców).

Korzyści manicure dziecięcego

Usuwanie „zadziorków” wokół paznokci w odpowiednim czasie – zapobiega dostaniu infekcji do organizmui. Procedura uczy chłopców i dziewcząt od małego dbać o swój wygląd i przestrzegać zasady higieny.Manicure ma na celu odzwyczaić dziecko od złych nawyków obgryzania paznokci.

Wykonanie manicure dziecięcego w SPA salonie Oasis krok po kroku

  • Dłonie dziecka dezynfekują się przed wykonywaniem zabiegu
  • Nadajemy długość paznokciom za pomocą cążek, zostawiając 1-2 mm wolnego brzegu paznokcia (dziecku nie powinno się obcinać paznokci do samych korzeni)
  • Piłowanie paznokci miękkim pilniczkiem, obowiązkowo w jednym i tym samym kierunku
  • Jeżeli są „zadziorki”- zanurzamy dłonie w ciepłą wanienkę z dodatkiem olejków aromatycznych, żeby zabieg był bardziej atrakcyjny dla dziecka
  • Następnie ostrożnie obcinamy specjalnymi nożyczkami „zadziorki” tak żeby nie uszkodzić naskórka
  • Jeśli naskórka jest zbyt dużo ,to po zmiękczaniu odsuwa się on specjalną pałeczką pomarańczową
  • Na sam koniec manicure dziecięcego wykonujemy lekki masaż dłoń
  • Ostatnim etapem manicure dziecięcego jest nanoszenie odżywki ochronnej na paznokcie

Przeciwwskazania do wykonywania manicure dziecięcego

  • w wieku do 6 lat
  • naruszenie całości skóry w miejscu wyknywania zabiegu

Cena manicure dziecięcego w Krakowie

Zapraszamy rodziców, którzy chcą „otworzyć” dla swoich dzieci tajemnicy urody i zdrowego,zadbanego wyglądu dłoni oraz paznokci, na zabieg manicure dziecięcego w salonie urody Oasis Beauty&Spa w Krakowie. Nasze mistrzowie czule i starannie przeprowadzą ten zabieg. Jesteśmy pewni, że przestępna cena manicure dziecięcego was przyjemnie ucieszy.
Zapisać swoje dziecko na manicure dziecięcy można kliknąć na ten link lub kontaktując się z nami telefonicznie
tel. +48 (12) 421-30- 14
kom. +48 518-739- 012

Dlaczego manicure dziczejący w salone OASIS jest bezpieczny dla zdrowia

Przede wszystkim żeby manicure dziczejący ( również i wszystkie inne ) był bezpieczny dla zdrowia, należy przestrzegać wszystkie sanitarno-higieniczne zasady i wymagania. Główną zaletą jest to,że nasz salon posiada różnego rodzaju przedsterylizacyjne i sterylizacyjne wyposażenia ( ultradzwiękowa myjka,UV sterylizator,kulkowy sterylizator i autoklaw ), co naszym zdaniem jest bardzo ważnym czynnikiem dla bezpicznego wykonywania wszystkich zabiegów w naszym salonie urody Oasis Beauty & SPA.

Również mogą cię zainteresować:
Malowanie i stylizacja paznokci i dłoni

Salon OASIS

Ваше сообщение было отправлено

Błąd podczas wysyłania wiadomości