Certyfikat - bezpieczna turystyka Małopolska
Travelers’ Choice 2020

Pedicure klasyczny w Krakowie


time60min.
price130

Pedicure

W dzisiejszych czasach każdy, kto dba o swoje zdrowie i wygląd, powinien wiedzieć o takiej potrzebnej, przyjemnej i bardzo pomocnej procedurze, jak pedicure.

Właśnie nogi doświadczają codzienne ogromne obciążenie pod ciężarem naszego ciała, cierpią nie zawsze wygodne buty ( ciasne, platformy, szpilki, itp.) oprucz tego,- odczuwają na sobie wpływ czynników sezonowych. W zimie nogi przez dłuższy czas znajdują się w ciepłych butach, co przyczynia się do zwiększenia potliwości (pojawienie się nadmiernej wilgoci na skórze). Wiosną chętnie ubieramy buty na obcasach lub inne modne buty, ale naszуm stopam od tego nie jest dużo łatwiej, oni zawsze cierpią ciśnienie i tarcie od butów, a duże palce narażone są na nieprzyjemne wrastanie paznokci. W miejscach stałego obciążenia i tarcia pojawiają się nagniotki i odciski. Lato, wakacje, wydaje się, powinno być łatwiej zmęczonym nogom, ale niestety. Negatywnie odbijają się promienie słoneczne, gorący piasek i morski wiatr. Po dłuższym okresie noszenia otwartych butów i oddziaływania powyższych czynników skóra stop wysusza się, często pojawiają się pęknięcia, paznokcie odwodniają się i stają się kruche. Dla nas i naszych zmęczonych nóg na dzień dzisiejszy istnieje wiele sposobów i technik, które pomogą zachować paznokcie i skórę stop zdrowymi i przywrócić naturalne piękno.

Proponowany przez specjalistów asortyment zabiegów pielęgnacji stóp jest tak zróżnicowany i szeroki, że często odwiedzającym salony trudno zrozumieć, jakie z nich wybrać. Postaramy się pomóc Ci zrozumieć i wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie zabiegi.
Tak więc, oto najczęstsze rodzaje oferowanych pedicure. SPA-pedicure — najczęściej to nawierzchniowe oczyszczanie skóry za pomocą różnego rodzaju skrabów, przyjemny masaż relaksacyjny i oczywiście odżywianie i nawilżanie skóry stóp. Frezarkowy — przeznaczony do głębszej obróbki paznokci i skóry stóp za pomocą nasad i frezów na specjalnym urządzeniu do szlifowania. Europejski lub Biologiczny pedicure — to delikatna obróbka za pomocą drewnianej pałeczki i pilników, ale bez użycia jakichkolwiek narzędzi tnących. Klasyczny pedicure — jest przodkiem wszystkich wyżej wymienionych zabiegów i po dzień dzisiejszy zajmuje wiodące miejsce dzięki swojej skuteczności i ponad stuletnią historię.
Więc, co oznacza słowo pedicure i gdzie są jego początki? Trochę danych historycznych, które, mamy nadzieję, pomogą Ci we wszystkim zorientować się.
Słowo „pedicure” pochodzi od dwóch łacińskich „pedis”- noga i „cure”- pielęgnacja. Jak manicure, jego historia rozpoczęła się w starożytności. Pierwszym pedicure pojawił się w Starożytnym Egipcie, jest temu wiele historycznych dowodów. Zwyczaj malowania stop i paznokci pochodzi z Bliskiego Wschodu i Indostsnu.

Jeszcze w starożytności ludzie wiedzieli, że stopy są ważną i integralną częścią organizmu, odpowiedzialną za pracę narządów wewnętrznych, dlatego pielęgnacja stóp był bardzo ważny dla wszystkich, niezależnie od statusu i dobrobytu. Ważne miejsce w starożytnym pedicure zajmował również masaż stóp, który wykonywany był jak i w naszych czasach — po usunięciu zrogowaciałej skóry ze stóp. Zamożni egipcjanie wcierali w skórę stóp wiele olejków, aby zrobić ją gładką i delikatną. Codzienne mycie stóp w wodzie z masłami aromatycznymi było zasadą higieny. U egipskiej królowej Kleopatry była specjalna grupa niewolników, którzy odpowiadali za piękno i zdrowie jej stóp.
Jedną z głównych przyczyn takiej starannej pielęgnacji stóp były zbyt otwarte buty, dlatego kobiety opiekowali się paznokciami i stopami dość często. Na potwierdzenie tego są znaleziska archeologiczne w znależli zestawy do pedicure, które przypominają nowoczesne narzędzia.

Nie były wyjątkiem i inne Starożytne kraje, takie jak Rzym, Chiny. Pielęgnacja paznokci i stóp były dla nich tak samo ważne, jak ogólny stan organizmu.
Średniowieczni Europejczycy woleli oddać swoje stopy w ręce golibrodów, które w tamtych czasach były jednocześnie i fryzjerami, i dentystami, i fizjoterapeutami, dla tego opracowanie skóry stóp często przeprowadzało się wraz z leczeniem zębów.
Pierwszym oficjalnym mistrzem pedicure, jak on siebie nazywał, był David Lowe, anglik, który w 1780 roku zajął się bardzo korzystną w tym czasie sprawą — obcinaniem odcisków. Później, po upływie 5 lat, wydał naukową pracę o podeszwach stóp pod nazwą „Chiropodistologia”. Właśnie w tej publikacji po raz pierwszy pojawił się termin „mistrz pedicure” ( Chiropodist).
W 1830 roku doktor Zittc zaczął stosować metalowe narzędzia do obróbki paznokci i stóp, w zasadzie to było robione dla profilaktyki chorób grzybiczych i ta metoda dostała nazwę „Metoda Zittca”. Powszechnie używać tą metodę zaczęli dopiero w 1892 roku mieszkanki Ameryki, praktycznie w ślad za nimi i inne kraje zaczęli dbać o nogi w tej technice.
Po śmierci Zittca w 1868 roku, jego syn, Eduard Gerlach odziedziczył po ojcu firmę, handlującą na ten czas kolonialnymi towarami i później kontynuować rodzinny interes, rozszerzył zakres działalności — zaczął handlować aptecznymi towarami, a z czasem stał założycielem znanej na całym świecie marki „Gehwol”, która obecnie jest jedną z najlepszych firm w produkcji preparatów do pielęgnacji i leczenia paznokci i stóp.

W 1913 (w niektórych źródłach 1916 ) roku, w Nowym Jorku została otwarta pierwsza Szkoła pedicure. Wśród pierwszych absolwentów której były pierwsze kobiety i fakt ten był sensacją w czasie, bo ten zawód wcześniej był wyłącznie męski.
Dużą korzyścią dla dystrybucji profesjonalnego pedicure było to, że krąg osób, przeprowadzących wcześniej tą procedurę, był dość szeroki: dantyści, sanitariusze, pielęgniarki, masażysty. Właśnie to było kluczem do pomyślnego rozwoju nowego kierunku — „podologii”, a wkrótce oprócz klasycznego pedicure pojawił się frezarkowy.
Obecnie klasyczny pedicure jest koniecznie ważny dla każdego, kto dba o piękno i zdrowie swoich nóg.
Оаѕіѕ Beauty&Spa salon kosmetyczny, który wykorzystuje nowoczesne technologie i profesjonalne preparaty znanych na całym świecie marek „GEHWOL”, „OPI”,
„FOOTLOGEC” do tego, aby zadbać o zdrowie i piękno Twoich nóg. Jedną z propozycji salonu urody Oasis jest klasyczny pedicure.

Cechy i zalety klasycznego pedicure.

Główną cechą tej procedury jest to, że wykonywana ona jest za pomocą specjalnych narzędzi (nożyczki, pincety … )mechanicznym sposobem, obcinając naskórek wokół paznokcia i warstwę rogową skóry na stopach, przez to często pedicure klasyczny nazywają ciążkowy.
Istotną zaletą klasycznego pedicure jest to, że za pomocą narzędzi można znacznie lepiej wykonać procedurę, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, gdzie bez specjalnych narzędzi nie może sobie poradzić.
Pedicure klasyczny, wykonany profesjonalnie, pomoże rozwiązać praktycznie wszystkie problemy z paznokciami i skórą stop, a mianowicie: usunąć wrastające paznokcie, odciski, modzele, warstwę rogową skóry na stopach i do tego, regularnie wykonywana procedura pomaga zapobiegać wysuszaniu skóry stóp, powstawaniu pęknięć (przez które może wystąpić zakażenie), deformacji paznokci od nieprawidłowego obcinania, przez co oni wrastają w skórę. Regularny pedicure sprawi, że nogi będą nie tylko piękne, ale i zdrowe.

Czy pedicure klasyczny jest bezpieczny?

Teoretycznie każda procedura, wykonana w niehigienicznych warunkach i bez przestrzegania norm sanitarnych, może być niebezpieczna dla zdrowia.
W salonie urody Oasis bezpieczeństwo klientów i samego personelu jest główną regułą. Przestrzeganie sanitarno-epidemiologicznych norm, dezynfekcji, zapewnienie sterylności narzędzi i wszystkich powierzchni roboczych dają gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa dla zdrowia podczas wykonywania wszystkich procedur, w tym klasycznego pedicure.
W salonie urody Oasis podczas wykonywania praktycznie wszystkich zabiegów używane są jednorazowe materiały eksploatacyjne (włókniane chusteczki do manicure i pedicure, pościel do masażu, ręczniki dla klientów fryzjerstwa, osobista bielizna dla klientów podczas masażu, kapcie do pedicure itp). Profesjonalna odzież robocza, obuwie, różne rękawice i maski dla pracowników, dezyfekujące roztwory do skóry, mebli i pomieszczeń maksymalnie ochronią zarówno klientów, jak i pracowników salonu.
Mistrzowie salonu urody Oasis przed rozpoczęciem każdego pedicure obowiązkowo nakładają środek antyseptyczny do skóry na stopy klienta. Tak samo starannie prowadzimy przedsterylizacyjne i sterylizacyjne oczyszczenie narzędzi, nasad — frezów i powierzchni roboczych za pomocą nowoczesnego sprzętu (KTS mycie, sterylizator UV, granulowy sterylizator, autoklaw) i niezbędnych roztworów dezynfekujących, co gwarantuje naszym klientom pełne bezpieczeństwo dla zdrowia.

Wskazania do wykonania klasycznego pedicure:

  • obecność nagniotków i odcisków;
  • nierówna powierzchnia i kształt płytek paznokci;
  • pęknięcia na piętach (w konsekwencji zbyt suchej skóry);
  • wrastające paznokcie (wrastanie bocznej części płytki paznokcia pod wałek paznokci).

Przeciwwskazania do wykonania klasycznego pedicure:

  • cukrzyca;
  • wirusowe zapalenie wątroby;
  • choroby nowotworowe;
  • choroby grzybicze skóry i paznokci;
  • hemofilia i zła krzepliwość krwi;
  • naruszenie ciągłości skóry na obrabianych częściach stop.

Technologia wykonania klasycznego pedicure w salonie Oasis:

  • przede wszystkim, przed rozpoczęciem jakichkolwiek manipulacji oczyszczamy stopy za pomocą rozpylacza środkiem dezynfekującym;
  • w przypadku istnienia starego pokrycia na paznokciach, usuwamy go odpowiednim środkiem (w cenę pedicure to nie wchodzi);
  • zanurzamy stopy klienta w wannie z ciepłą, mydlaną wodą przez 15-20 minut;
  • następnie na przemian wyjmując nogi z wody, wycierając ich ręcznikiem, obcinamy paznokcie i nadajemy im odpowiedni kształt za pomocą pilnika;
  • odsuwając naskórek z powierzchni płytki paznokcia po koleji na każdym palcu, usuwamy go za pomocą ciążek;
  • szlifujemy specjalnymi pilnikami przesuszoną skórę ze stóp i palców, w niektórych przypadkach przed tym nakładamy kwasy owocowe dla dodatkowego zmiękczania warstwy rogowej naskórka;
  • dla optymalnego czyszczenia skóry w tych miejscach, gdzie nie da się pracować pilnikiem z powodu delikatnej struktury skóry (górna część stopy), nakładamy peeling cukrowy i okrężnymi ruchami wcieramy go w powierzchnię stopy i palców;
  • po przepłukaniu stóp od resztek peelingu, wycieramy na sucho i nakładamy krem odżywczy;
  • na życzenie klienta wykonujemy masaż stóp (do ceny pedicure to nie wchodzi);
  • pokrywamy paznokcie bezbarwnym wzmacniaczem (lub kolorowym lakierem, żel – lakierem — do ceny zabiegu to nie wchodzi).

Cena klasycznego pedicure w Krakowie.

Wysoko wykwalifikowani specjaliści salonu Oasis oferują wszystkim chętnym doświadczyć na swoich stopach wszystkie zalety od zabiegu klasycznego pedicure. Zabieg ten trwa zaledwie 60 minut, ale w niektórych przypadkach nieco dłużej (problematyczne stopy, wrastające paznokcie…).Jako wynik dostaniesz zadbane i zdrowe paznokcie i stopy. Jakość zabiegu, wynik i cena klasycznego pedicure zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.
Zapisać się online w dogodnym dla Ciebie czasie na pedicure klasyczny Można, klikając na link lub kontaktując się z nami telefonicznie:
Tel. +48(518) 739-012;
Tel +48(12) 421-30-14.
Miasto Kraków, dzielnica Kazimierz, salon „Oasis”

Salon OASIS

Ваше сообщение было отправлено

Błąd podczas wysyłania wiadomości