Regulacja zarostu


time30 min.
priceod 20

W salonie OASIS BEAUTY& SPA proponujemy Państwu zabieg regulacji zarostu.

Moda na kilkudniowy zarost zaczęła się od George’a Michaela i trwa na dobre. Dzięki niej Polacy trochę odeszli od mało atrakcyjnych wąsów, po których byliśmy
rozpoznawani na świecie. I dobrze. Dziś nosi się tzw. dwudniowy zarost, dodający męskości.

Czy wystylizowany zarost pasuje do każdego?

Nie. Blondyni i rudzi powinni zrezygnować z zarostu. W obu przypadkach nawet wypielęgnowana broda nie doda męskości. Najlepiej wyglądają z zarostem bruneci.

Dobrze prezentują się też ciemnowłosi i szpakowaci faceci z naturalnym, spójnym kolorystycznie owłosieniem. Prawda jest też taka, że zarost dodaje lat, więc niektórzy mogą się czuć z nim trochę staro. Ale dużo zależy od typu urody i sposobu noszenia się na co dzień.

Czy każdy zarost jest podatny na modelowanie?

Niestety nie. Gęste owłosienie – marzenie wielu facetów – wcale nie daje się łatwo ujarzmić. Regularnych kształtów nie chcą nabrać również rachityczne włosy rosnące na twarzy kępkami. Najłatwiej modelować równomiernie rosnący zarost.

Czy jest strzyżenie specjalnie pasujące do określonego kształtu twarzy?

Owszem. Długością i kształtem zarostu można modelować twarz: zatuszować nieregularne rysy, wyszczuplić, poszerzyć. Twarz bardzo szczupła wygląda z zarostem na chorobliwie wychudzoną. Za to w przypadku pucołowatej efekt jest znakomity. Okrągłe policzki i wydatny podbródek giną pod zarostem.

Ogólna zasada jest taka: to, co chcemy zgubić, pokryjmy zarostem. I odwrotnie. Ciemny kolor optycznie zmniejsza, a jasny uwydatnia. Zresztą wszystko zależy od indywidualnych cech budowy twarzy. Dlatego pierwszą stylizację zarostu warto powierzyć dobremu fryzjerowi. Fachowiec zaznaczy kontury, a potem już pozostaje nam domowa pielęgnacja zarostu.

W salonie OASIS BEAUTY& SPA wykwalifikowany personel zajmie się daną usługą, tak aby Państwo byli usatysfakcjonowani. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej bogatej oferty zabiegów.