Retino booster


price200

Retino booster – to zabieg dwufazowy, łączący peeling chemiczny z aktywną maską zawierającą kompleks retinol + retinyl retinoate.
Okres jesienno – zimowy to idealny czas na zabiegi kosmetyczne z użyciem retinolu i jego pochodnych. Po wakacjach nasza skóra często staje się szara i pozbawiona blasku. U wielu osób pojawiają się również problemy z nasilonymi zmianami trądzikowymi. Dostrzegalne staja się dla nas objawy starzenia: kurze łapki wokół oczu, zmarszczki mimiczne lub przebarwienia. Dzieje się tak z powodu częstego eksponowania naszej skóry na niekorzystne działanie promieni UV czy tez przebywaniu w pomieszczeniach klimatyzowanych.

W ZABIEGU TYM ZOSTAŁO WYKORZYSTANE PIERWSZE POŁĄCZENIE RETINOLU Z RETINYL RETINOATE – innowacyjną postacią witaminy A, uzyskaną w wyniku połączenia dwóch najaktywniejszych postaci retinoidów: kwasu retinowego z retinolem. Cząsteczka łączy w sobie wszystkie cechy idealnej pochodnej retinolu, którymi są wysoka aktywność, stabilność oraz bardzo słabe działanie drażniące.


Na czym polega zabieg retino booster?

W pierwszej fazie zabiegu na skórę twarzy, szyi i dekoltu aplikowany jest antyoksydacyjny peeling żelowy (15% witaminy C + 15% kwasu cytrynowego, pH=1.7). Peeling delikatnie oczyszcza i rozjaśnia powierzchnię skóry i przygotowuje ją do aplikacji składników aktywnych drugiego etapu zabiegu.
W drugiej fazie zabiegu nakładana jest maska zawierająca: 4% kompleks retinol + retinyl retinoate, system rozjaśniający skórę i przeciwdziałający powstawaniu przebarwień WhiteTen®, odżywczy olej z awokado oraz lipoproteiny i lipoaminokwasy z oleju kokosowego.
Ponieważ po aplikacji i wmasowaniu maski w powierzchnię skóry należy pozostawić ją na 6–8h, klientka zostaje z nią i zmywa ją w domu. Po zabiegu rekomendowane jest kremów z filtrem słonecznym SPF 50 oraz unikanie ekspozycji na słońce. W trzeciej lub czwartej dobie po zabiegu może nastąpić delikatne złuszczanie skóry połączone z jej tkliwością.
Najlepsze rezultaty i najwyższą skuteczność daje wykonanie serii 4—5 zabiegów w odstępach 2—3 tygodni.

Skład:

KROK 1: 15% witamina C, 15% kwas cytrynowy

KROK 2: 2% retinyl retinoate, 2% retinol, niacynamid, White Ten ®, olej z awokado