Mycie włosów


time15 min.
price20-40

Nasi styliści salonu OASIS BEAUTY & SPA w Krakowie dadzą Wam proste lecz, bardzo pożyteczne rady dotyczące mycia włosów. Salon OASIS BEAUTY & SPA w Кrаkowie jest jednym z najlepszych przedstawicieli Perfect Salon w Кrakowie ponieważ pracujemy na fachowych  markach kosmetyków do włosów JOICO oraz PAUL MITCHELL, wśród tych produktów bardzo łatwo dobrać akurat te, które najbardziej podejdą do struktury każdego rodzaju włosów.

Po myciu włosów najlepiej od razu je rozczes. To pozwala wyszorować z włosów łuski martwych komórek skóry głowy, liczba których po rozczesywaniu się zwiększa.

Jak często należy myć włosy? Myjcie włosy wtedy, kiedy odczujecie, że  one brudne, tłuste oraz kiedy stracą swoja lekkość oraz blask.

Jaka powinna być temperatura wody?

Nie myjcie włosów bardzo gorącą czy też zimną wodą. Temperatura wody powinna być trochę wyższa od  temperatury ciała. Trafnie, jogowie uważają, że jedną z przyczyn pojawienia się wczesnej siwizny włosów, jest nadmiernie mycie głowy zbyt gorącą wodą.

Szampon musi w pierwszej kolejności być dostosowany do rodzaju i struktury włosów. Jeśli włosy u nasady są tłuste, a końce są suche, lepiej użyć szampon do tłustych włosów, a odżywkę dla suchych uszkodzonych końcówek. A jeśli u nasady włosy suche, to szampon powinien być przeznaczony wyłącznie do suchych włosów.

Szampon nanosi się najpierw na ręce, kolejnie nanosi się na włosy. Bardzo ważne jest aby, dobrze wyszorować właśnie korzenie włosów, a następnie ich całą długość. Przy myciu włosów należy starać się, aby nie plątać włosów tak, aby później przy rozczesywaniu nie wyrywać ich.

Myjemy włosy ostrożnie, okrężnymi ruchami palców, żeby nie podrażnić skóry głowy paznokciami, ponieważ nawet znikome draśnięcie stwarza możliwość przedostania się różnych bakterii czy zanieczyszczeń do organizmu a tym samym może  wywołać różne choroby.

W naszym salonie OASIS BEAUTY & SPA podczas mycia włosów, styliści wykonują pianowy masaż głowy, co wpływa korzystnie na szybszy porost włosów tak i poprawia ukwienie naczyń głowy . Spłukiwać włosy należy rzetelnie. Przemywać włosy należy dopóki na nich już nie zostanie szamponu.

Po szamponie trzeba nanieść znów mimo wszystko balsam oraz maskę do włosów. Należy pamiętać, że te preparaty nie należy nanosić u nasady samych włosów, lecz tylko równomiernie rozprowadzić po całej długości włosów i zostawić na czas polecany przez producenta, pod koniec rzetelnie zmyć.

Po spłukaniu należy wycisnąć włosy, narzucić ręcznik i przystąpić do ich suszenia.

Czyste włosy, dobrze ułożone, za pomocą preparatów JOICO lub PAUL MITCHELL będą długo wyglądały czyste i zdrowe. W naszym salonie OASIS BEAUTY & SPA w Krakowie jest możliwość zakupu wszystkich niezbędnych preparatów zarówno do mycia jak również do układania włosów.