Koloryzacja odrostów


time1 h.
price120-160

Każda koloryzacja wiąże się nie tylko z dodatkową pielęgnacją, ale także z regularnymi poprawkami. Włosy po farbowaniu są o wiele trudniejsze w pielęgnacji niż włosy naturalne. Musimy dokładnie obserwować, kiedy nałożona farba traci swój blask, a na włosach zaczynają pojawiać się dziwne nierównomierne plamy wyblakłej farby. Najbardziej uciążliwym problemem są jednak odrosty, które staja się bardzo nieestetyczne.

Jak farbować odrosty?

Istnieje kilka sposób na farbowanie odrostów. Pierwszy sposób jest dość łatwy i nie wymaga od nas skorzystania z usług fryzjerów. Wystarczy do farby, która pozostała po farbowaniu dodać niewielką ilość utleniacza, który nie tylko pomoże nam uporać się z odrostami, ale także zregeneruje nasze włosy.
Drugim sposobem jest poddanie włosów zabiegowi dekoloryzacji. Musimy jednak pamiętać o tym, że niestety bardzo obciąża ona nasze włosy, dlatego lepsze dla nich jest zwykle farbowanie odrostów.

O czym warto pamiętać przy koloryzacji odrostów?

Aby skutecznie zatuszować odrosty i sprawić by nasze włosy znowu olśniewały musimy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze odrosty muszę być pomalowane w identycznie tym samym kolorze jak reszta włosów. Po drugie pamiętaj, aby na początku pomalować jedynie odrosty, a dopiero po kilku lub kilkunastu minutach aplikować farbę na resztę włosów. Cenną radą jest także nałożenie specjalnej odżywki po zakończeniu całego zabiegu. Pamiętaj, że zdrowe włosy to piękne włosy.
Możemy ukryć odrosty także sposobami domowymi. Świetną metodą może okazać się wywar z rumianku lub sok z cytryny, które rozjaśnią odrosty. Pamiętaj jednak, że to tylko chwilowe rozwiązanie. Wcześniej czy później będziesz musiała oddać się w ręce specjalisty.